Ο ιππόδομος της Κυριακης 01/7/18

Με 26 διαδρομές συμπληρώθηκε το ιπποδρομιακό κουπόνι της Κυριακής. Τρεις γαλλικοί ιππόδρομοι, ένας νοτιοαφρικάνικος και ένας ιρλανδικός μας δίνουν τις κούρσες, με τη Γαλλία να κάνει την έναρξη από το Dax και αργότερα να μπαίνουν το Saint Cloud και το Saint Galmier με διαδρομές τροτ. Στη Νότια Αφρική θα πάμε για το Turffontein και στην Ιρλανδία για το Curragh.

Το αναλυτικό πρόγραμμα της ημέρας, έχει ως εξής:

 

011η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Dax, 1400μ., 12.50μμ.

Επίπεδη, αρσενικοί 2 ετών, μέδεν, 16.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 QUAI DU LOUVRE 6 Α 2 T.MESSINA 58 Y.DUREPAIRE (S) 7
2 SUPER TUSCAN 2 Α 2 G.TR. DE PREVAUX 58 M.GUARNIERI 98
3 MR BOLD 1 Α 2 A.GAVILAN 58 D.GUILLEMIN (S) 6
4 TIMPLE CANARIAS(IRE) 5 Α 2 RC.MONTENEGRO 58 JA.REMOLINA DIEZ 3
5 SAYL(GB) 4 Α 2 M.FOREST 56 F.ROHAUT (S)
6 LYNDARI 9 Α 2 H.JOURNIAC 56 MME E.IMAZ CECA
7 CHACHA BOY 7 Α 2 C.LECOEUVRE 56 M.PALUSSIERE
8 KENCOLOUR 3 Α 2 A.CRASTUS 56 P.SOGORB
9 BANKRUN 8 Ε 2 J.AUGE 56 W.WALTON  

 

  • TIMPLE CANARIAS (4) – LYNDARI (6)
  • Paris turf: 4,8,3,6,7,5

 

 

 

 

012η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Dax, 1400μ., 1.20μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 16.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 TEN KA 8 Θ 2 M.LANAVE 58 MLLE C.COURTADE 97
2 EARLY TIME 2 Θ 2 G.BON 58 D.GUILLEMIN (S) 8
3 ANA GOLD 10 Θ 2 H.JOURNIAC 58 W.WALTON 436
4 CAPE FLORIDA(GB) 4 Θ 2 A.WERLE 58 M.DEL. SANCHEZ 0
5 RED AZALEA 1 Θ 2 C.LECOEUVRE 58 M.PALUSSIERE 0
6 GREAT DIVIDE 9 Θ 2 RC.MONTENEGRO 58 MME I.MONTENEGRO 05
7 TULIPE 7 Θ 2 JIM .MARTIN 58 B.MONTZEY DE 53528
8 NESKAZARRA 3 Θ 2 J.PLATEAUX 58 R.AON PICARDO 0
9 ATOUT COEUR 5 Θ 2 M.FOREST 56 F.ROHAUT (S)
10 BREEZE DIVINE 11 Θ 2 M.FOULON 56 S.BROGI
11 HARLEY QUINN 6 Θ 2 A.CRASTUS 56 P.SOGORB

 

  • HARLEY QUINN (11) – ANA GOLD (3)
  • Paris turf: 9,10,11,7,4,3

 

013η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1160μ., 1.55μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, μέδεν, 6.400

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ADAMO 2 A 2 Wes Marwing 60 W Marwing 0
2 ALYAASAAT 4 A 2 R Simons 60 Mike de Kock
3 BLESSINGTON 11 Ε 2 R Danielson 60 J A J van Vuuren 6
4 CHIEF BLACK HORSE 3 A 2 * D R Lerena 57,5 Orm. Ferraris
5 CHIJMES 6 A 2 M Khan 60 Gary Alexander
6 CHIPOFFTHEOLDBLOK 13 A 2 D Mansour 60 J A Janse van Vuuren 0
7 CLOCKWORK 9 Ε 2 * D Schwarz 60 Orm. Ferraris
8 ELUSIVE THUNDER 7 Ε 2 * M Mjoka 58,5 Paul Matchett 0
9 GLOBAL EXPOSURE 14 Ε 2 * L Hewitson 60 Sean Tarry
10 GOLDEN LION 8 Ε 2 C Zackey 60 Gokhan Terzi
11 GUNSTON 5 Ε 2 P Strydom 60 Paul Peter 52
12 LIFE’S A GAMBLE 10 Ε 2 J Greyling 60 J A J van Vuuren
13 SMALL CHANGE 1 Ε 2 C Maujean 60 Dorrie Sham 908
14 STARS AND BARS 12 Ε 2 * L J Ferraris 56 Orm. Ferraris 08
15 TUDOR MANOR 16 Ε 2 K Zechner 60 Dorrie Sham 507
16 VICTOR FORTH 15 A 2 S Khumalo 60 Joe Soma 2
17 PEKING TYSON 17 Ε 2 Reserve 1 60 Tobie Spies 588

 

  • VICTOR FORTH (16) – GUNSTON (11)
  • Παίζουν έξω: 11,16,10,2

 

 

 

 

014η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Dax, 1400μ., 2.20μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, μέδεν, 16.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 VENUSSIO 2 Ε 3 D.IBOUTH 58 JL.DELAPLACE 342277800
2 ESKIZZI 11 Ε 3 M.FOULON 58 D.HENDERSON 06
3 MOSCA D’OR 10 Α 3 A.WERLE 58 T.LEMER 23
4 LOUPEDRO 4 Α 3 RC.MONTENEGRO 58 D.WATRIGANT (S) 73
5 ANDORRE 14 Ε 3 G.BON 58 D.GUILLEMIN (S) 35
6 KERENA(GB) 13 Θ 3 H.JOURNIAC 56,5 JC.ROUGET (S) 9
7 CHOPE LA VIE 6 Θ 3 C.CORNET 56,5 A.CHOPARD 84
8 PARKSTONE(GB) 7 Θ 3 A.CRASTUS 56,5 D.HENDERSON 422
9 VERSION TOUJOURS 8 Θ 3 C.LECOEUVRE 56,5 M.DELCHER SANCHEZ 02
10 ROSE DES VENTS 3 Θ 3 M.FOREST 56,5 F.ROHAUT (S) 68
11 RAVIXEN 1 Θ 3 J.CATINEAU 56,5 B.MONTZEY DE 833243635
12 NO FAITH 9 Θ 3 J.AUGE 56,5 C.FERLAND (S) 23233
13 WATNEY(IRE) 12 Ε 3 A.GAVILAN 56 D.HENDERSON
14 THE BLACK WATCH(GB) 5 Ε 3 S.LE QUILLEUC 56 D.HENDERSON

 

  • PARKSTONE (8) – MOSCA D’OR (3)
  • Paris turf: 9,3,8,12,5,4

015η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1160μ., 2.30μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 6.400

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BOSS BABE 6 Θ 2 R Danielson 60 Candice Dawson 5
2 BRAVE ZNDAYA 7 Θ 2 P Strydom 60 Chris Erasmus 506
3 BURINDI 10 Θ 2 * L J Ferraris 56 St John Gray 0
4 COMMANCHE SIOUX 3 Θ 2 S Khumalo 60 Joe Soma
5 ELBI 5 Θ 2 R Simons 60 Mike de Kock
6 EXTRA SMART 11 Θ 2 C Zackey 60 Candice Dawson
7 HEAR THE TRUMPET 4 Θ 2 M Khan 60 D Nieuwenhuizen 040
8 IRISH WONDER GIRL 9 Θ 2 W Kennedy 60 Ch. van Zyl
9 JOSIE 1 Θ 2 K Zechner 60 L Houdalakis 25
10 MAMBO MAE 13 Θ 2 * N Klink 56 Alec Laird 5
11 SWEET EMOTION 8 Θ 2 J Penny 60 Tobie Spies 034
12 VISCOUNTESS VIVIEN 2 Θ 2 M Yeni 60 Robbie Sage
13 WALTZ WITH ME 12 Θ 2 * L Hewitson 60 Lucky Houdalakis 750

 

  • ELBI (5) – JOSIE (9)
  • Παίζουν έξω: 5,1,9,2

 

 

 

016η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Dax, 1400μ., 2.50μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, ΣΤ’ κλάση, 16.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 TRIMEUR 14 Ε 7 A.DUPORTE 61,5 P.LE GEAY 126242140
2 DANI WALLON 3 Ε 7 K.RAYBOULD 60,5 R.AON PICARDO 03040200
3 MISTER ART(IRE) 8 Α 4 E.CORALLO 58,5 C.FERLAND (S) 163734493
4 ELUSIVE BLUE(GER) 7 Ε 4 RC.MONTENEGRO 58 W.WALTON 356910386
5 DUKE BERE 9 Ε 5 F.GARNIER 57 CH.GOURDAIN (S) 186240005
6 SOUTH DAKOTA(GER) 5 Θ 4 A.CRASTUS 56,5 M.GUARNIERI 513040363
7 JUST ONE LOOK(SPA) 6 Ε 4 J.PLATEAUX 56,5 R.AON PICARDO 544830094
8 RUSTER 11 Ε 9 C.H. DE BEAUVOIR 55 MLLE C.H. DE BEAUVOIR 662141253
9 PATCHEWOLLOCK(IRE) 10 Ε 4 S.LE QUILLEUC 55 A.WATRIGANT (S) 411044095
10 TAMIL NADU(GB) 2 Ε 6 G.TR. DE PREVAUX 53,5 M.GUARNIERI 462032253
11 STYLCHOP 13 Ε 5 L.LE PEMP 53 MME JF.BERNARD 094384708
12 HUDA 12 Θ 5 M.LANAVE 52,5 B.LEGROS 898744000
13 ELIMINATOR 1 Ε 6 M.FOREST 52,5 F.SANCHEZ 247007570
14 DUB STEPS 4 Θ 4 M.FOULON 52,5 B.LEGROS 754260835

 

  • RUSTER (8) – MISTER ART (3)
  • Paris turf: 4,8,10,9,6,3

 

 

 

 

017η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1160μ., 3.05μμ.

Επίπεδη, 2+ ετών, μέδεν, 6.400

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 PRINCE JORDAN       ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
2 THE BARRY BURN 7 Ε 3 M Khan 60 Gokhan Terzi 520
3 CAMEL WALK 17 A 3 C Murray 60 St John Gray 742
4 SHANGHAI PIERCE 9 A 3 W Kennedy 60 St John Gray 356
5 GOOD EMPEROR 5 Ε 3 C Habib 60 Clinton Binda 663
6 REVENTADOR 15 Ε 5 * D R Lerena 57,5 D Nieuwenhuizen 028
7 DYLAN’S WORLD 11 Ε 3 * K Matsunyane 56 Grant Maroun 500
8 FRONT PAGE NEWS 1 A 3 R Danielson 60 Chris Erasmus
9 SERGEANT SMILEY 3 A 3 J Penny 60 Ger. C Walker
10 BUGLE PLAYER 12 Ε 2 C Maujean 57 Fabian Habib 9
11 FORT CAROL 13 A 2 R Simons 57 Mike de Kock
12 MAKE YOUR MOVE 6 Ε 2 K Zechner 57 Orm. Ferraris 87
13 PIDGEON ROCK 18 Ε 2 * L Hewitson 57 Sean Tarry 5
14 ROMANUS 16 Ε 2 D Mansour 57 J A J van Vuuren
15 TEQUILA MAN 8 Ε 2 M V’Rensburg 57 Paul Matchett 805
16 TRUMPS TRIUMPH 14 Ε 2 * D Schwarz 57 Orm. Ferraris
17 MARKET FORCES 4 Ε 3 H v’d Hoven 60 Clinton Binda 680
18 VERDI 10 Ε 3 Reserve 2 60 Dorrie Sham 809

 

  • CAMEL WALK (3) – PIDGEON ROCK (13)
  • Παίζουν έξω: 13,4,15,3

018η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Dax, 2100μ., 3.20μμ.

Επίπεδη, αγγλοαραβ. 3 ετών, Β’ κλάση, 27.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 FRISSON BLEUE AA 2 Α 3 A.GAVILAN 60 D.GUILLEMIN (S) 21
2 FREE VOLO 5 Α 3 G.TR. DE PREVAUX 57 M.DELAPLACE 42622
3 FIDJI DE LA BRUNIE 8 Θ 3 M.FOREST 55,5 H.LAGENESTE (S) 150
4 HAZARINE 9 Θ 3 A.CRASTUS 55,5 P.SOGORB 3631
5 STELLA DE LENZAC 6 Θ 3 J.AUGE 55,5 T.FOURCY 525
6 EAUPINEL 7 Ε 3 M.FOULON 55 H.LAGENESTE (S) 21
7 GALAXIAS UP 3 Θ 3 J.PLATEAUX 54,5 MLLE C.COURTADE 341
8 MAESTRO CELESTE 4 Α 3 A.WERLE 53 P.SOGORB 0
9 FATALE D’OC 1 Θ 3 L.LE PEMP 51,5 B.MONTZEY DE 6

 

  • FRISSON BLEUE AA (1) – EAUPINEL (6)
  • Paris turf: 1,6,7,2,9,5

 

 

 

 

019η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1160μ., 3.40μμ.

Επίπεδη, 2+ ετών, μέδεν, 6.400

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 COUNT KOURNIKOVA 5 Θ 3 K Zechner 60 W Marwing 593
2 ENSEMBLE 8 Θ 3 * D R Lerena 57,5 Candice Dawson 432
3 TIDAL TUSSLE 6 Θ 3 * L J Ferraris 56 St John Gray 345
4 STELLARMEIN 4 Θ 4 * N Klink 56 M G A/A A Azzie 087
5 SUN UP 3 Θ 3 R Danielson 60 Alec Laird
6 AWAYINTHEWOODS 1 Θ 2 D Mansour 57 Paul Peter 336
7 VIDA ES BELLA 7 Θ 2 * L Hewitson 57 Sean Tarry
8 WHITE BOOK 2 Θ 2 C Maujean 57 St John Gray 443

 

  • ENSEMBLE (2) – TIDAL TUSSLE (3)
  • Παίζουν έξω: 6,2,1,8

 

 

 

 

020η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Dax, 2100μ., 3.50μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, ΣΤ’ κλάση, 14.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 MIREMONT 10 Ε 5 C.LECOEUVRE 60 CH.GOURDAIN (S) 530803400
2 VERY DEAL 2 Θ 4 H.JOURNIAC 60 JL.DUBORD 574062618
3 SUNDAY RACER 7 Ε 5 F.GARNIER 58,5 CH.GOURDAIN (S) 247593564
4 GUITAR 12 Ε 5 A.WERLE 58,5 R.AVIAL LOPEZ 487000604
5 ONE DEAL 14 Ε 7 C.FLECHON 58 JL.DUBORD 653701630
6 CORSAIRYA 4 Ε 6 M.FOULON 58 C.CHEMINAUD 539190099
7 GOALFIRE 11 Ε 10 L.LE GEAY 58 P.LE GEAY 43140226
8 ALTESSE THAIS 13 Θ 5 J.AUGE 57,5 P&F.MONFORT (S) 058000307
9 FRIPONE 8 Θ 5 D.ALBERCA-GAVILAN 57,5 R.DEFONTAINE 202610335
10 HALEE 1 Θ 5 RC.MONTENEGRO 57,5 D.WATRIGANT (S) 335590762
11 CRACK MAMBO 9 Ε 6 L.LE PEMP 57 JY.CORDUAN 150055167
12 LADY SPRING 6 Θ 4 A.GAVILAN 57 R.AON PICARDO 575605001
13 FRANCKY MINUTY 3 Ε 6 M.FOREST 56,5 JL.DUBORD 576054654
14 ZIA PETIT PRINCE 5 Θ 8 C.GHERSI 51 G.HEURTAULT 0807000

 

  • FRIPONE (9) – VERY DEAL (2)
  • Paris turf: 2,4,10,9,11,1

021η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1600μ., 4.15μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Β’ κλάση, 8.750

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ARCTICA 5 Ε 5 P Strydom 60 M G A/A A Azzie 893
2 ELEVATED 4 Ε 4 R Simons 57 Mike de Kock 200
3 PILOU 3 Ε 4 * L Hewitson 57 Sean Tarry 272
4 JUBILEE LINE 6 Ε 5 C Maujean 55.5 Fabian Habib 079
5 DIVINE ODYSSEY 2 Ε 3 D Mansour 54 J A J van Vuuren 631
6 INFAMOUS FOX       ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
7 DAME KELLY 8 Θ 3 * L J Ferraris 49,5 Ormond Ferraris 909
8 FULL OF ATTITUDE 7 Ε 3 M Yeni 51.5 Joe Soma 012

 

  • DIVINE ODYSSEY (5) – FULL OF ATTITUDE (8)
  • Παίζουν έξω: 1,3,8,5

 

 

 

022η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Dax, 2300μ., 4.30μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, Β’ κλάση, 18.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 NE JAMAIS RENONCER(IRE) 3 Α 3 J.MOBIAN 58,5 JC.ROUGET (S) 833142
2 TOUCHTHESOUL(ITY) 10 Α 3 A.CRASTUS 58,5 S.BROGI 7533176
3 MAD RIVER 4 Α 3 F.GARNIER 58,5 CH.GOURDAIN (S) 3731
4 MIRANDA(IRE) 1 Θ 3 M.LANAVE 57 JC.ROUGET (S) 1330
5 CAMEO 2 Θ 3 H.JOURNIAC 57 JC.ROUGET (S) 214
6 CHOCOLAT DAY 9 Α 3 J.CATINEAU 57 B.MONTZEY DE 726341434
7 DAMRAK 6 Ε 3 J.PLATEAUX 55,5 R.AON PICARDO 75
8 DOCTOR KALEO 5 Α 3 A.WERLE 55,5 T.LEMER 01
9 RING OF SATURN(IRE) 7 Ε 3 C.FLECHON 55,5 P.SOGORB 4
10 CHOU WASABI 8 Θ 3 M.FOREST 54 F.SANCHEZ 504

 

  • NE JAMAIS RENONCER (1) – CAMEO (5)
  • Paris turf: 2,5,4,1,9,10

023η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Saint Cloud, 2400μ., 4.45μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, γκρουπ 1, 400.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SALOUEN(IRE) 4 Α 4 S.DE SOUSA 58 S.KIRK 20782332
2 WALDGEIST(GB) 1 Α 4 PC.BOUDOT 58 A.FABRE (S) 22424511
3 ORIENTAL EAGLE(GER) 7 Α 4 J.MITCHELL 58 J.HIRSCHBERGER 338311616
4 CLOTH OF STARS(IRE) 5 Α 5 V.CHEMINAUD 58 A.FABRE (S) 111222336
5 IQUITOS(GER) 8 Α 6 E.HARDOUIN 58 HJ.GROSCHEL 22127201
6 GUIGNOL(GER) 6 Α 6 M.GUYON 58 JP.CARVALHO 16141193
7 BATEEL(IRE) 2 Θ 6 O.PESLIER 56,5 FH.GRAFFARD (S) 50211121
8 CORONET(GB) 3 Θ 4 L.DETTORI 56,5 J.GOSDEN 35142531

 

  • WALDGEIST (2) – BATEEL (7)
  • Paris turf: 2,1,7,4

 

 

 

 

024η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 2400μ., 4.50μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Γ’ κλάση, 8.750

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 HERMOSO MUNDO 1 Ε 5 * L J Ferraris 57.5 W Marwing 006
2 KITTY’S DESTINY 7 Ε 5 M Yeni 58.5 Joe Soma 223
3 JUST CRUISED IN 9 Ε 4 W Kennedy 57 Ch. van Zyl 129
4 WALTER SMOOTHIE 6 A 3 M V’Rensburg 54 St. Pettigrew 744
5 WILD BRIER 4 Ε 5 * L Hewitson 52.5 Candice Dawson 902
6 PARISIENNE CHIC 3 Θ 5 C Maujean 52,5 St John Gray 193
7 DESERT SUNSET 8 Ε 5 J Penny 50 W Marwing 071
8 MR MONEY       ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
9 PRINCE OF PEACE 5 Ε 4 * N Klink 46 Weiho Marwing 000

 

  • KITTY’S DESTINY (2) – PARISIENNE CHIC (6)
  • Παίζουν έξω: 1,2,3,4

 

 

025η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1160μ., 5.25μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Α’ κλάση, 8.750

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CHAMPAGNE HAZE 9 Ε 5 M Khan 61.5 Gary Alexander 209
2 TRIP TO HEAVEN 7 Ε 6 * L Hewitson 60 Sean Tarry 907
3 ROCKY VALLEY 10 Ε 4 C Zackey 60 Candice Dawson 154
4 ROMI’S BOY 1 Ε 4 P Strydom 60 Alec Laird 109
5 PURE BLONDE       ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
6 GRADUATION DAY 6 Ε 7 M Yeni 58.5 Joe Soma 068
7 EXQUISITE TOUCH 4 Θ 4 S Khumalo 57.5 Sean Tarry 169
8 ARABIAN BEAT 12 Ε 5 K de Melo 57 Paul Peter 101
9 JUST AS I SAID 8 Ε 5 K Zechner 55.5 L Houdalakis 723
10 QUEEN LAURIE 5 Θ 4 * L J Ferraris 50.5 Grant Maroun 402
11 WRECKING BALL 2 Θ 4 * K Matsunyane 51 Grant Maroun 607
12 CLEVER GUY 3 Ε 4 C Murray 54 St. Moffatt 370

 

  • ARABIAN BEAT (8) – ROCKY VALLEY (3)
  • Παίζουν έξω: 2,3,1,8

 

 

 

026η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Saint Cloud, 2400μ., 5.50μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3 ετών, γκρουπ 2, 130.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 AJAYEB(IRE) 5 Θ 3 G.BENOIST 56 JC.ROUGET (S) 82125
2 GIVE AND TAKE(GB) 1 Θ 3 JW.DOYLE 56 WJ.HAGGAS 221216
3 WALDLIED(GB) 4 Θ 3 PC.BOUDOT 56 A.FABRE (S) 712
4 MAIDEN VOYAGE 3 Θ 3 A.LEMAITRE 56 S.KOBAYASHI (S) 4217454
5 FUTURA 2 Θ 3 O.PESLIER 56 D.WATRIGANT (S) 7501
6 FUSE 6 Θ 3 M.GUYON 56 F.HEAD (S) 123

 

  • WALDLIED (3) – FUSE (6)
  • Paris turf: 2,3,4,6

027η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1160μ., 6μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Γ’ κλάση, 7.550

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 PREMIER SHOW 1 Ε 3 * D R Lerena 60 Clinton Binda 148
2 TORRE DEL ORO 9 Ε 4 P Strydom 60.5 Sean Tarry 904
3 AFRICAN RULER 10 Ε 5 W Kennedy 58.5 Paul Peter 906
4 DONNY G 13 Ε 5 * K Matsunyane 54.5 Grant Maroun 084
5 REBUKED 8 Ε 5 C Murray 58.5 St. Moffatt 206
6 TWELVE OAKS 12 Θ 3 C Maujean 57.5 St John Gray 288
7 SPORTING MONARCH 15 Ε 4 M Yeni 57.5 Brett Warren 549
8 GREAT SHAKA 6 Ε 3 * L J Ferraris 53 Grant Maroun 124
9 SILVER COIN 4 Ε 3 M Khan 57 Gokhan Terzi 105
10 CONCEALED SECRET 14 A 3 * L Hewitson 56 Sean Tarry 995
11 CAPTAIN CHIPS 5 Ε 6 R Simons 56 Alec Laird 910
12 BAAHIR 3 Ε 5 C Zackey 55.5 Dorrie Sham 516
13 DORMAN 2 Ε 3 K Zechner 54.5 Dorrie Sham 156
14 LAST CHIRP 16 Θ 4 K de Melo 54 St John Gray 728
15 HUMBLE ADDICT 7 Ε 3 D Mansour 52.5 J A J van Vuuren 003
16 PROFIT RATIO 11 Ε 5 M Thackeray 52 Desh. Steyn 090

 

  • GREAT SHAKA (8) – TORRE DEL ORO (2)
  • Παίζουν έξω: 2,1,12,14

 

 

 


028η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Carragh, 2000μ., 6.05μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Α’ κλάση, 120.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Panstarr 1 Θ 4 K J Manning 63,5 J S Bolger 1134-25
2 Massif Central (IRE) 8 Ε 4 C P Hoban 63 M Halford 04421-3
3 Silverkode (IRE) 6 Ε 4 G F Carroll 62 J G Murphy 11299-3
4 Master Speaker (IRE) 11 Ε 8 T M Sherry 60,5 A McGuinness 114472
5 Titus 10 Ε 4 Ger O’Neill 60 D Carroll 55-0133
6 Tony The Gent (IRE) 4 Ε 5 C T Keane 58,5 G M Lyons 03-0625
7 Convergence (IRE) 5 Α 6 Niamh Crehan 56,5 J M Oxx 17135/6
8 Captain Cat (IRE) 9 Ε 9 Rory J King 56 Richard O’Brien 720497
9 Turbine (IRE) 3 Ε 5 K J Leonard 56 Denis Hogan 60-6322
10 Atlas (IRE) 2 Ε 5 S Foley 54,5 Denis Hogan 715-460
11 Band of Outlaws (IRE) 7 Α 3 W M Lordan 54 Joseph P O’Brien 51-4326

 

  • Massif Central (2) – Master Speaker (4)

 

  • Πιθ. Τιμές: 4 (5), 9, 2 (6), 3 (6,5), 1 (7), 5 (7,5), 6 (11)

029η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Saint Cloud, 2100μ., 6.30μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, Α’ κλάση, 35.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DANEYAN 6 Α 3 C.SOUMILLON 56,5 JC.ROUGET (S) 2512
2 THE GAUCH 3 Α 3 PC.BOUDOT 56,5 A.MARCIALIS 14
3 AGATHE SAINTE(GB) 1 Θ 3 A.LEMAITRE 55 F.HEAD (S) 342618
4 ALEEN 7 Θ 3 A.BADEL 55 HF.DEVIN (S) 541
5 KIUNGUJA 4 Θ 3 Z.PFEIL 55 C.PLISSON 9778600311
6 STANDING UP 2 Θ 3 G.BENOIST 55 C.FERLAND (S) 241
7 IMPERTINENTE(IRE) 5 Θ 3 M.GUYON 53,5 A.FABRE (S) 02

 

  • DANEYAN (1) – KIUNGUJA (5)
  • Paris turf: 7,4,1,3

 

 

 

 

030η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Carragh, 2000μ., 6.40μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, γκρουπ 1, 250.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Turret Rocks (IRE) 2 Θ 5 K J Manning 61 J S Bolger 634-641
2 Urban Fox 5 Θ 4 D Tudhope 61 W J Haggas 4844-14
3 Athena (IRE) 1 Θ 3 D O’Brien 56 A P O’Brien 482214
4 Bye Bye Baby (IRE) 6 Θ 3 J A Heffernan 56 A P O’Brien 113-813
5 Forever Together (IRE) 3 Θ 3 R L Moore 56 A P O’Brien 43-21
6 Harvestfortheworld (IRE) 4 Θ 3 W M Lordan 56 J A Stack 2-153

 

  • Bye Bye Baby (4) – Urban Fox (2)
  • Πιθ. Τιμές: 5 (3,5), 4 (6), 2 (7,5)

 

 

031η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Saint Cloud, 2100μ., 7.10μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε’ κλάση, 26.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 OEUVRE 12 Θ 6 M.GUYON 60 O.TRIGODET 422411053
2 HOT MOMENTS 7 Ε 7 M.BERTO 60 A.ROYER DUPRE DE 14656200
3 IMPATIENTE 1 Θ 8 S.PASQUIER 59,5 S.DEHEZ (S) 324538421
4 LODI 10 Α 4 F.VERON 59,5 C&Y.LERNER (S) 604424162
5 VINCENTO(GB) 13 Ε 5 PC.BOUDOT 59,5 S.SMRCZEK 530900198
6 FULL DANCE 3 Ε 4 A.LEMAITRE 59 A.BONIN (S) 451570000
7 TAKADIYR 9 Ε 5 C.SOUMILLON 59 J.PARIZE 250526458
8 SHASLIKA 2 Θ 8 M.MICHEL 58,5 B.LEGROS 1079801090
9 DEVIL’S EYE(IRE) 6 Ε 6 E.HARDOUIN 58 MLLE LL.R. PELVIN 214411770
10 NEVER CAUGHT(USA) 4 Ε 5 A.BADEL 57 S.CERULIS 25530171
11 AMERICAIN WOMAN 5 Θ 4 T.BACHELOT 56,5 M&S.NIGGE (S) 703695071
12 SERIENSCHOCK(GER) 11 Ε 10 A.MASSIN 56 MLLE A.ROSA 702322515
13 RAYA STYLE(IRE) 8 Ε 7 C.SENAY 51 JF.RACINE 594000

 

  • OEUVRE (1) – LODI (4)
  • Paris turf: 5,4,1,7,3,8,11,10

 

 

 

 

032η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Saint Galmier, 2650μ., 7.25μμ.

Αμαξίδια, 4 ετών, Γ’ κλάση, 25.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ECLAT DES NOIX Ε 4 L. LERENARD L. LERENARD 324578
2 ESPOIR DE BELLOUET Ε 4 P. CALLIER J. HUGUET 42234985
3 ENERISE FLASH Θ 4 Y.A. BRIAND Y.A. BRIAND 222229261
4 EGO TURGOT Ε 4 L. PELTIER Y.A. BRIAND 12435
5 ESPOIR DE TOUES Α 4 L. VERRIERE Y.A. BRIAND 05681
6 ELU DE DOMPIERRE Α 4 S. PELTIER D. HAON 341111133
7 EROS DU FOSSE Α 4 MICKAEL CORMY MICKAEL CORMY 551134242
8 ECUME DES LOUANGES Θ 4 J. BOILLEREAU B. BOURGOIN 67678575
9 ECLAT DE GLOIRE Ε 4 L. GARCIA L. GARCIA 21142134
10 ESPOIR DES VAUX Ε 4 A. PRAT FREDERIC PRAT 637712968

 

  • ELU DE DOMPIERRE (6) – ECLAT DE GLOIRE (9)
  • Paris turf: 6,3,7,8,10,9

033η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Carragh, 2000μ., 7.50μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Α’ κλάση, 26.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Mary Sun (FR) 2 Θ 5 S Foley 63 W P Mullins 155338/
2 Maths Prize 7 Ε 4 W J Lee 59,5 Rich. O’Brien 448-815
3 Sevenleft (IRE) 10 Ε 5 R C Colgan 59,5 Ms Sheila Lavery 0470-07
4 Song Of Namibia (IRE) 8 Ε 7 C T Keane 59 G M Lyons 216-570
5 Tirmizi (FR) 3 Ε 5 C P Hoban 59 M Halford 7/61-506
6 Espoir D’soleil (IRE) 6 Θ 4 D P McDonogh 58 D K Weld 51227-2
7 Agent Zigzag (IRE) 4 Ε 4 C O’Donoghue 56,5 J M Oxx 321
8 Hamley (FR) 9 Θ 5 R P Whelan 56 Peter Fahey 5115-02
9 New Direction (IRE) 5 Ε 6 K J Manning 55,5 J S Bolger 210164-
10 Nimitz (IRE) 1 Ε 4 W M Lordan 52,5 C O’Brien 53-1156

 

  • Espoir D’soleil (6) – Hamley (8)
  • Πιθ. Τιμές: 6 (3,5), 7 (4), 8 (6), 2 (7), 5 (9), 9 (11)

 

 

 

 

034η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Saint Galmier, 2650μ., 7.55μμ.

Αμαξίδια, 5 ετών, Ε’ κλάση, 21.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DOW JONES Ε 5 J. CUOQ A. BONNEFOY 6677306
2 DORLANDO DE COUDE Ε 5 TH. LEMOINE O. CHENE 0343668
3 DONYX D’HAGUE Ε 5 J. BOILLEREAU G. NOYON 1111577
4 DOLLY DE LUXE Θ 5 S. HARDY S. HARDY 0606020
5 DYASAR Ε 5 F. GAUVIN G. GAUVIN 01609148
6 DIRTY PRIDE Ε 5 G. FOURNIGAULT G. FOURNIGAULT 12632
7 DIVA D’IROISE Θ 5 D. DAUVERNE D. DAUVERNE 00000050
8 DORA LES JARRIAIS Θ 5 M. V. DOOYEWEERD Mario VAN DOOYEWEERD 158717750
9 DOC ERGE Ε 5 PH. GAILLARD PH. GAILLARD 424568
10 DESTIN DE BANVILLEA Ε 5 CHARLES BOUVIER B. GOETZ 99246
11 DIAPASON DE PADD Ε 5 B. GOETZ B. GOETZ 10350153
12 DUC DU VIVIER Ε 5 A. TINTILLIER R. DESPRES 994391300
13 DISCO DES TAUREAUX Ε 5 S. PELTIER G. RAFFESTIN 18043443
14 DORIE DE SAUZETTE Θ 5 P. CALLIER P. CALLIER 5955222627
15 DEFI DE MORGE Α 5 F. JAMARD CH. FLIRDEN 822522348

 

  • DIAPASON DE PADD (11) – DIRTY PRIDE (6)
  • Paris turf: 11,15,13,3,6,8,5

 

 

 

035η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Saint Galmier, 2650μ., 8.25μμ.

Επίπεδη, αρσενικοί 4 ετών, Ε’ κλάση, 21.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ELIOTT DU BELLAY Ε 4 L. GARCIA L. GARCIA 325
2 ECLAIR LA BORIE Ε 4 L. VERRIERE M. BUSSET 77413807
3 ELVIS DU CYGNE Ε 4 P. CALLIER P. CALLIER 623082
4 ELTON DE CHANLECY Ε 4 MICKAEL CORMY MICKAEL CORMY 523605
5 EL TABLER Ε 4 TH. ISSAUTIER TH. ISSAUTIER 4587394
6 EROS DES TYLL Ε 4 A. BONNEFOY A. BONNEFOY 546640472
7 EXTREME DOUDOU Ε 4 J. BOILLEREAU J. BOILLEREAU 63241
8 ECU DU CHASSIN Ε 4 L. LERENARD L. LERENARD 52210
9 EROUZI D’HERIPRE Α 4 MARTIN CORMY MICKAEL CORMY 1204304
10 EXTREMO SPINE Α 4 J. CUOQ M. BONNEFOY 222743
11 EMICOERE LE FOL Ε 4 F. JAMARD J. DESPRES 2661799
12 ECHO SI Ε 4 S. HARDY S. HARDY 544515195
13 ESTILIANO Ε 4 G. FOURNIGAULT B. BOURGOIN 25060
14 ECLAIR DE L’ETANG Ε 4 D. MARASCO D. MARASCO 8489365

 

  • ECHO SI (12) – EROS DES TYLL (6)
  • Paris turf: 6,4,8,12,14,9,3

 

 

 

 

036η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Saint Galmier, 2650μ., 8.55μμ.

Αμαξίδια, φοράδες 3 ετών, Ε’ κλάση, 25.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 FEE D’AVRIL Θ 3 J. BOILLEREAU B. BOURGOIN
2 FALBALA SAX Θ 3 S. PELTIER G. FOURNIGAULT 535340
3 FILLETTE DEL GREEN Θ 3 PH. GAILLARD PH. GAILLARD 229
4 FACON DE MELODIE Θ 3 A. BONNEFOY A. BONNEFOY 98085516
5 FAVORITA TURGOT Θ 3 Y.A. BRIAND Y.A. BRIAND 22
6 FRIPOUILLE Θ 3 L. PELTIER L. PELTIER 1
7 FINA MIX Θ 3 G. FOURNIGAULT G. FOURNIGAULT 23762
8 FREEDOM DU BOULAY Θ 3 D. DAUVERNE A. THOMAS 412
9 FABELLA DE BEVAL Θ 3 L. VERRIERE J.L. VERRIERE 314
10 FILLE DE LA FERME Θ 3 L. GARCIA G. THOREL 8223

 

  • FREEDOM DU BOULAY (8) – FRIPOUILLE (6)
  • Paris turf: 5,6,10,9,8,2

 

 

 

 

 

  • Σκορ 3 παίζει στις νοτιοαφρικάνικες κούρσες.
  • Σκορ γκανιάν 4 στην Ν. Αφρική: 019 – 025
  • Σκορ γκανιάν 6 στην Ν. Αφρική: 017 – 027
  • Bipot: 013 – 024
  • Place accumulator: 015 – 027