Οι ιπποδρομίες της Κυριακής 08/7/18

Με 25 αναμετρήσεις, κυρίως από τη Γαλλία έχει συμπληρωθεί το κυριακάτικο ιπποδρομιακό κουπόνι. Οι τρεις από τους τέσσερεις ιπποδρόμους είναι από εκεί και ο τέταρτος από το νοτιοαφρικάνικο Turffontein. Πιο συγκεκριμένα, οι γαλλικοί στίβοι είναι από το Aix Les Bains, τη Deauville και το La Capelle. Από τις κούρσες αυτές, οι δύο είναι στα εμπόδια και οι τέσσερεις τροτ.

Αναλυτικά το κουπόνι της Κυριακής, έχει ως εξής:

 

 011η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Aix les Bains, 1200μ., 12.50μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, αξίωσης, 14.700

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 URLUCC(IRE) 4 Α 2 A.CHESNEAU 60 A&G.BOTTI (S) 312
2 OPERA CHOP 3 Α 2 P.DOMINOIS 58 M.PALUSSIERE 322566
3 HURRICANE’S COMING(IRE) 6 Α 2 S.RUIS 56 M.PALUSSIERE 0
4 EIN PROSIT(IRE) 7 Θ 2 A.CRASTUS 54,5 A.GIORGI 02
5 RUN ROSE 2 Θ 2 L.BOISSEAU 54,5 N.BELLANGER
6 AQUILEENNE 5 Θ 2 M.FOREST 54,5 M.PIMBONNET 4453
7 FAST ENDLESS(IRE) 1 Θ 2 M.VELON 54,5 A.GIORGI 34

 

  • URLUCC (1) – EIN PROSIT (4)
  • Paris turf: 1,2,4

 

 

 

012η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1000μ., 1μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2+ ετών, μέδεν, 6.400

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 COSMIC MIST 2 Θ 3 * I Lukhele 60 Stanley Ferreira 073
2 LADY LIVIA 3 Θ 3 * S B Mthembu 60 Dianne Stenger 088
3 ATOMIC KITTEN 8 Θ 3 * F Semela 60 Brian Wiid 540
4 FUYU 4 Θ 3 * S Tshobosa 60 Shaylen Naidoo 708
5 CLEAR WINTER DAY 1 Θ 3 * X Tshayisa 60 Ashley Fortune 587
6 GOLDEN CLOUD 6 Θ 3 * J Gwingwizha 60 Sean Tarry 00
7 JET TO PARIS 9 Θ 2 * B Cossa 57 D Nieuwenhuizen 008
8 ROXI MY DARLING 5 Θ 2 * T Ncume 57 Romeo Francis 0
9 SNOWBALLED 7 Θ 2 * C Mabaya 57 Paul Peter 008

 

  • COSMIC MIST (1) – ATOMIC KITTEN (3)
  • Παίζουν έξω: 1,7,2,9

 

 

 

013η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Aix les Bains, 3800μ., 1.20μμ.

Θαμνώδη, 5+ ετών, 30.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SAINTE BOWL Θ 5 K.HERZOG 72 B.GOUDOT (S) 75432154
2 BEAU ET ROYAL Ε 7 J.CLAUDIC 71,5 M.ROLLAND (S) 11363423
3 COLONEL D’AUMONT Ε 6 A.TEISSIEUX 71,5 M.CESANDRI (S) 37757264
4 WHY NOT LAW Ε 9 G.BOINARD 71,5 S.EVENO 68325
5 GRIS D’ASPE Ε 5 K.NABET 70,5 G.MACAIRE (S) 46690612
6 FIX YOU Θ 7 B.GELHAY 70,5 H.GELHAY 4297332
7 DEFI DES CARRES Ε 5 E.LABAISSE 68,5 A.BOISBRUNET (S) 62495012
8 UNROI DE TOUZAINE Ε 10 THO .GILLET 64,5 S.EVENO 4757566

 

  • BEAU ET ROYAL (2) – GRIS D’ASPE (5)
  • Paris turf: 5,6,1,2,7

 

 

 

014η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 120., 1.35μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, Δ’ κλάση, 7.050

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CLAIRVOYANCE 4 Θ 2 S Brown 60 St John Gray 709
2 CLOUD BREAK 6 Θ 2 K de Melo 60 Ch. van Zyl 536
3 HEAVEN’S REWARD 9 Θ 2 C Zackey 60 L Houdalakis 1
4 MANOUSCKAS BEAUT 8 Θ 2 K Zechner 60 L Houdalakis 527
5 APHANITE 5 Θ 2 M V’Rensburg 57 Paul Matchett
6 BRAVE ZNDAYA 1 Θ 2 M Yeni 57 Chris Erasmus 062
7 FARARANGA 2 Θ 2 C Storey 57 Dorrie Sham 333
8 LANDELA 7 Θ 2 T Appie 57 Mike de Kock
9 PARENTAL CONTROL 3 Θ 2 * L Hewitson 57 St. Pettigrew 524

 

  • PARENTAL CONTROL (9) – HEAVEN’S REWARD (3)
  • Παίζουν έξω: 4,7,9,2

 

 

 

015η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Aix les Bains, 1800μ., 1.50μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, αξίωσης, 12.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BABY SILVY 6 Θ 3 E.CIESLIK 60 C.ESCUDER 1443371531
2 COMBOURG 8 Ε 3 A.CRASTUS 57,5 CHA.ROSSI (S) 439
3 ACTION PARFAITE 10 Θ 3 F.BLONDEL 57,5 M.PIMBONNET 140554894
4 KRESUS 1 Α 3 S.CHUETTE 57,5 C.FEY (S) 73677495
5 PETRARQUE 5 Ε 3 T.DACHIS 56 M.CESANDRI (S) 9
6 TINA BELLE(GER) 9 Θ 3 C.STEFAN 56 J.ALBRECHT 5004
7 NYMFCO(GB) 2 Θ 3 S.AKARI-SOUIDANE 54,5 F.VERMEULEN (S) 145500048
8 GEORGES STAR 7 Θ 3 M.FOREST 54,5 M.PIMBONNET 608890058
9 RASHEEDA 4 Θ 3 B.FLANDRIN 54,5 C.LIGEROT 53786
10 MISS ALPHA 3 Θ 3 M.BERTO 54,5 C.FEY (S) 6586

 

  • BABY SILVY (1) – ACTION PARFAITE (3)
  • Paris turf: 1,2,3,4,7

 

 

016η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1200μ., 2.10μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, Δ’ κλάση, 7.050

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BENJI 1 A 2 C Maujean 60 Paul Peter 301
2 HIT THE GREEN 4 A 2 T Appie 60 Mike de Kock 410
3 LETHAL WEAPON 3 Ε 2 K Zechner 60 Dorrie Sham 150
4 MOON WARRIOR 8 Ε 2 C Storey 60 Dorrie Sham 801
5 ROBBERG EXPRESS 9 A 2 R Danielson 60 J A J van Vuuren 1
6 MAROON BELLS 2 A 2 J Penny 57 Joe Soma 8
7 MYRRH 6 Ε 2 * L Hewitson 57 J A J van Vuuren
8 ROMANUS 7 Ε 2 D Mansour 57 J A J van Vuuren 8
9 TEJADA 5 A 2 M Yeni 57 Joe Soma

 

  • ROBBERG EXPRESS (5) – BENJI (1)
  • Παίζουν έξω: 5,1,9,2

 

 

 

017η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Aix les Bains, 4300μ., 2.20μμ.

Στηπλ, 5+ ετών, 5.250

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 MOUNT KAILAS Ε 5 N.DESOUTTER 74 G.MACAIRE (S) 2112161
2 BELLUM GERO Ε 8 K.NABET 72 G.MACAIRE (S) 1232111
3 FABULOUS VALLEY Ε 7 THO .GILLET 71 W.HIMMEL 52115156
4 SAINT XAVIER Ε 6 A.DUCHENE 70 P.RAUSSIN 6829200
5 ULYS DE VERNAY Ε 10 B.GELHAY 68,5 MLLE S.SOURD 424287643
6 DANCING Θ 5 J.ZEROUROU 65 E.CAROUX 3721336
7 CHACHA AND RHUM Θ 6 G.BOINARD 62 S.EVENO 3434234

 

  • BELLUM GERO (2) – MOUNT KAILAS (1)
  • Paris turf: 2,1,5

 

 

 

018η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1200μ., 2.45μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2+ ετών, μέδεν, 6.400

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DUNAS DOURADAS 7 Θ 3 M Yeni 60 Robbie Sage 024
2 TICKTACKTOE 8 Θ 4 * M Mjoka 58.5 G & K Anthony 250
3 OCEANS PRIDE 3 Θ 3 * L Hewitson 60 Brid. Stidolph 047
4 SING AND DANCE 9 Θ 3 C Storey 60 Dorrie Sham 767
5 GIANNA 10 Θ 3 F Herholdt 60 Roy Magner 038
6 TWENTYFOURKMAGIC 1 Θ 3 Wes Marwing 60 Shaylen Naidoo 000
7 AFROSTAR 6 Θ 2 C Zackey 57 Paul Peter
8 ELUSIVE BUTTERFLY 5 Θ 2 K Zechner 57 L Houdalakis
9 OTTAWA 2 Θ 2 D Mansour 57 J A J van Vuuren
10 SEE ME RUN 4 Θ 2 * D Schwarz 57 G Alexander

 

  • DUNAS DOURADAS (1) – TICKTACKTOE (2)
  • Παίζουν έξω: 1,2,10,4

 

 

 

019η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Deauville, 1100μ., 3.05μμ.

Επίπεδη, αρσενικοί 2 ετών, μέδεν, 27.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 MILORD’S SONG 6 Α 2 A.MASSIN 58 S.WATTEL 3
2 GRAND SECRET 4 Α 2 A.HAMELIN 58 M.PALUSSIERE 73423
3 KILFRUSH MEMORIES 3 Α 2 M.GUYON 58 F.CHAPPET 352
4 GRAIGNES 1 Α 2 C.DEMURO 56 Y.BARBEROT (S)
5 LUCKY BIRD 2 Ε 2 T.SPEICHER 56 L.BAUDRON (S)
6 BONNET BLEU 5 Ε 2 C.SOUMILLON 56 L.BAUDRON (S)

 

  • KILFRUSH MEMORIES (3) – GRAND SECRET (2)
  • Paris turf: 3,4,1,2

 

 

 

020η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1000μ., 3.20μμ.

Επίπεδη, 2+ ετών, μέδεν, 6.400

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 COASTAL TORRENT 5 Ε 3 M Yeni 60 Robbie Sage 420
2 SWEET TRIAL 1 Ε 3 * D Schwarz 60 Roy Magner 033
3 PEARL OF SIBERIA 3 Ε 3 C Habib 60 Clinton Binda 220
4 CAPE WILDCAT       ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
5 DEAGO DELUXE 12 Ε 3 H v’d Hoven 60 Clinton Binda 575
6 ALPHAMIKEFOXTROT 9 Ε 3 * K Matsunyane 56 Clinton Binda 587
7 REVENTADOR 2 Ε 5 K Zechner 60 D Nieuwenhuizen 280
8 VERDI 6 Ε 3 C Storey 60 Dorrie Sham 809
9 LION KING 11 Ε 3 * M Mjoka 58,5 G & K Anthony 37
10 MARCHER LORD 10 Ε 3 C Zackey 60 Brett Warren 0
11 GLOBAL EXPOSURE 7 Ε 2 * L Hewitson 57 Sean Tarry 0
12 LORD GRANTHAM 4 A 2 * N Klink 57 Grant Maroun

 

  • SWEET TRIAL (2) – PEARL OF SIBERIA (3)
  • Παίζουν έξω: 2,9,1,3

 

 

 

021η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Deauville, 1100μ., 3.35μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 27.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SURVOLTEE(GER) 3 Θ 2 G.BENOIST 58 F.CHAPPET 2
2 MY GEISHA(IRE) 2 Θ 2 S.PASQUIER 58 G.BIETOLINI 3
3 LA PERGOLA 1 Θ 2 C.DEMURO 58 S.CERULIS 4
4 PACIFICA 5 Θ 2 I.MENDIZABAL 58 S.BROGI 2223
5 ELEVEN O TWO 4 Θ 2 PC.BOUDOT 58 HF.DEVIN (S) 232
6 QUEEN MONACO(IRE) 6 Θ 2 T.BACHELOT 56 E.O’NEILL (S)

 

  • SURVOLTEE (1) – ELEVEN O TWO (5)
  • Paris turf: 2,1,5,3

 

 

 

022η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1000μ., 3.55μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Ε’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 RIVER AYRE 1 Θ 4 * M Mjoka 60 Grant Maroun 182
2 LILY STARLETTE 2 Θ 3 * L Hewitson 61 Paul Matchett 301
3 MADEMOISELLE 7 Θ 3 D Mansour 58.5 J A J van Vuuren 758
4 HEAVEN’S DOOR 3 Θ 4 S Brown 58.5 Dirk Devos 000
5 EFFORTLESS 11 Θ 3 C Zackey 57.5 G Alexander 903
6 MOGGIE BROWN 8 Θ 3 M V’Rensburg 57.5 G C Walker 090
7 LADIES CLUB 6 Θ 6 * D Schwarz 57.5 G Alexander 548
8 ILHA DA VAR 5 Θ 3 R Munger 57 Roy Magner 421
9 REBEL’S IDOL 10 Θ 5 K Zechner 55.5 Ashley Fortune 861
10 MACADAMIA 12 Θ 4 K de Melo 55 Roy Magner 086
11 CLASS PROTECTOR 4 Θ 4 J Penny 52.5 Tobie Spies 417
12 SKIMPY MINI 9 Θ 6 L Bester 53 Brett Warren 080

 

  • RIVER AYRE (1) – ILHA DA VAR (8)
  • Παίζουν έξω: 8,7,9,5

 

 

 

023η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Deauville, 1600μ., 4.15μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Β’ κλάση, 70.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 NICE TO SEE YOU 7 Α 5 V.CHEMINAUD 62 ROB.COLLET (S) 315622607
2 ZALAMEA(IRE) 9 Α 5 A.COUTIER 60 C.FEY (S) 845597684
3 MIRACLE DES AIGLES 2 Ε 5 T.THULLIEZ 58 MME C.BARANDE BARBE 401745897
4 REPLENISH 4 Ε 5 A.LEMAITRE 58 S.CERULIS 36800344
5 JASNIN 13 Ε 6 O.PESLIER 57,5 W.HICKST 11304881
6 GRAND VINTAGE 10 Ε 9 S.PASQUIER 57,5 A.KLEINKORRES 557535266
7 MILLFIELD 12 Α 5 G.BENOIST 57 D.SMAGA 120640435
8 QUALISAGA 5 Θ 4 E.HARDOUIN 56,5 C.FEY (S) 386141152
9 DHEVANAFUSHI(GB) 6 Α 5 M.BARZALONA 56 HA.PANTALL 134013474
10 ROMINOU 3 Ε 5 F.VERON 55,5 C&Y.LERNER (S) 170909911
11 BODY SCULPT 11 Θ 4 J.AUGE 55 S.KOBAYASHI (S) 517984350
12 KAYENNE 1 Θ 6 M.GUYON 54,5 P.KHOZIAN 324261233
13 AGUA DE VALENCIA 8 Θ 4 A.HAMELIN 54 JP.GAUVIN (S) 172435701

 

  • QUALISAGA (8) – JASNIN (5)
  • Paris turf: 9,8,12,7,11,5,13,3

 

 

 

024η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1450μ., 4.35μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Γ’ κλάση, 7.050

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 COMME-CI-COMME-CA 4 Θ 4 R Danielson 62 Roy Magner 015
2 STRAWBERRY PAVLOVA 1 Θ 3 K Zechner 61 St John Gray 634
3 SNOWDONIA 8 Θ 5 C Zackey 60 Paul Peter 009
4 DISTANT CALL 5 Θ 3 C Maujean 59 Geoff Woodruff 004
5 ELENI 6 Θ 3 * L Hewitson 59 Erico Verdonese 114
6 ONLY TO WIN 2 Θ 3 J Mariba 59 Mike de Kock 650
7 SEATTLE TANGO 7 Θ 4 * M Mjoka 57 G & K Anthony 623
8 ANCIENT SPIRIT 9 Θ 3 K de Melo 56 J A J van Vuuren 121
9 SHELLY 3 Θ 5 J Penny 54.5 Devin Little 501
10 VANILLA ORCHID 10 Θ 3 R Munger 52.5 Craig Mayhew 137

 

  • ANCIENT SPIRIT (8) – ELENI (5)
  • Παίζουν έξω: 5,7,8,1

 

 

 

025η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Deauville, 1200μ., 4.45μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, λίστας, 55.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 FORZA CAPITANO 10 Α 3 PC.BOUDOT 58,5 HA.PANTALL 61337148
2 VANBRUGH(USA) 9 Α 3 V.CHEMINAUD 56,5 A.FABRE (S) 521
3 SESTILIO JET 8 Α 3 S.PASQUIER 56,5 A.MARCIALIS 11281218
4 BEYOND MY DREAMS(IRE) 12 Α 3 M.BARZALONA 56,5 HA.PANTALL 46125116
5 FASTIDIOUS 4 Α 3 T.SPEICHER 56,5 L.BAUDRON (S) 346214642
6 LEONIO 2 Α 3 C.DEMURO 56,5 A.MARCIALIS 1213822
7 BEAU MASSAGOT 11 Α 3 T.BACHELOT 56,5 V.LUKA 421416111
8 MARIANAFOOT 1 Α 3 C.SOUMILLON 56,5 P.KHOZIAN 1151
9 ROCK MY LOVE(GER) 5 Θ 3 A.LEMAITRE 56,5 F.HEAD (S) 1116
10 TECKWIN 7 Α 3 I.MENDIZABAL 56,5 JV.TOUX 22981331
11 BILLABONG CAT 6 Α 3 O.PESLIER 56,5 M.DELZANGLES 6131
12 CONTORTIONISTE(GB) 3 Α 3 M.GUYON 56,5 C.LAFFON-PARIAS 11651455

 

  • LEONIO (6) – FASTIDIOUS (5)
  • Paris turf: 2,9,10,1,6,5,11

 

 

 

026η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1600μ., 5.15μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2+ ετών, μέδεν, 6.400

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ELANGENI 1 Θ 3 R Danielson 60 Roy Magner 424
2 RATION MY PASSION 5 Θ 3 * D Schwarz 60 G Alexander 665
3 TIDAL TUSSLE 4 Θ 3 S Brown 60 St John Gray 454
4 GENEROSO 3 Θ 4 * K Matsunyane 56 Romeo Francis 732
5 GIMME A VAR 10 Θ 3 S Fortune 60 Chris Erasmus 785
6 DAWA PHUTI 6 Θ 3 M V’Rensburg 60 St John Gray 090
7 TRICIA 2 Θ 3 R Munger 60 Tyrone Zackey 070
8 MILL CREEK 7 Θ 3 M Yeni 60 Robbie Sage 64
9 LONG POND 8 Θ 2 K Zechner 56 L Houdalakis 322
10 RUBY DANCER 9 Θ 2 * L Hewitson 56 Sean Tarry 759

 

  • LONG POND (9) – ELANGENI (1)
  • Παίζουν έξω: 9,8,2,1

 

 

 

027η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Deauville, 1600μ., 5.30μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, γκρουπ 1, 400.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 OLMEDO 4 Α 3 C.DEMURO 58 JC.ROUGET (S) 122210
2 WUSOOL(USA) 3 Α 3 FX.BERTRAS 58 F.ROHAUT (S) 11211
3 HEY GAMAN(GB) 2 Α 3 JW.DOYLE 58 J.TATE 910112327
4 INTELLOGENT(IRE) 1 Α 3 PC.BOUDOT 58 F.CHAPPET 12314
5 CASCADIAN(GB) 5 Α 3 M.BARZALONA 58 A.FABRE (S) 1211
6 GUSTAV KLIMT(IRE) 6 Α 3 RL.MOORE 58 AP.O’BRIEN 5111632
7 ANCIENT SPIRIT(GER) 7 Α 3 C.SOUMILLON 58 JP.CARVALHO 25211

 

  • WUSOOL (2) – CASCADIAN (5)
  • Paris turf: 2,6,1

 

 


028η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Turffontein, 1600μ., 5.45μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Ε‘ κλάση, 5.900

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 JACKMAN 9 Ε 4 K de Melo 60.5 Brian Wiid 937
2 SEVENTH OF JUNE 12 Ε 4 W Agrella 60.5 Paul Peter 050
3 TOP RANK 5 A 3 R Danielson 60 Geoff Woodruff 14
4 GHOST RIDER 10 Ε 3 * L Hewitson 59 Sean Tarry 310
5 TRIP TO PARADISE 3 Ε 5 * K Matsunyane 54 Coenie de Beer 424
6 NORLAND 8 Ε 3 M Yeni 57 Chris Erasmus 171
7 MOLLELOA 1 Ε 3 C Maujean 56.5 Sean Tarry 71
8 MR TINSEL 2 Ε 4 C Habib 53.5 Brian Wiid 231
9 NOTTINGHAM FOREST 6 Ε 7 * D Schwarz 52.5 G & K Anthony 894
10 SUPA MUFTI 4 Ε 3 R Munger 52 Stephen Lerena 600
11 PRIVATE RULER 7 Ε 4 * M Mjoka 50,5 Paul Matchett 767
12 LUTE SOCIETY 11 Ε 4 M V’Rensburg 52 Paul Matchett 507

 

  • TOP RANK (3) – NORLAND (6)
  • Παίζουν έξω: 3,5,4,1

 

 

 

029η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Deauville, 1600μ., 6.10μμ.

Επίπεδη, φοράδες 4+ ετών, λίστας, 48.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 LADY FRANKEL(GB) 7 Θ 4 PC.BOUDOT 59 A.FABRE (S) 1363173
2 ROSA IMPERIAL(IRE) 6 Θ 5 M.BARZALONA 59 A.FABRE (S) 111925
3 DOLIANOVA 8 Θ 4 C.SOUMILLON 56 A.ROYER DUPRE DE 092312123
4 ILLAUNMORE(USA) 10 Θ 4 M.GUYON 56 MME P.BRANDT 783158443
5 JAZZ MELODIE 2 Θ 4 F.LEFEBVRE 56 P.CHEVIGNY DE 341722214
6 MELUSINE(GB) 4 Θ 4 O.PESLIER 56 L.GADBIN (S) 7218
7 SUNNY BELLE(IRE) 3 Θ 4 T.BACHELOT 56 P.SCHIERGEN 126927502
8 TIKITIKI 1 Θ 4 C.DEMURO 56 MLLE J.SOUDAN 626464266
9 INSHIRAAH 9 Θ 4 G.MOSSE 56 GJ.PECKHAM 331311735
10 I AM CHARLIE 5 Θ 5 A.HAMELIN 56 JP.GAUVIN (S) 322521612

 

  • LADY FRANKEL (1) – DOLIANOVA (3)
  • Paris turf: 1,2,3,4,5,10

 

 

 

030η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Capelle, 2700μ., 6.25μμ.

Αμαξίδια, 5 ετών, Ε‘ κλάση, 20.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DERBY WINNER Ε 5 A. ABRIVARD L.CL. ABRIVARD 82833
2 DO YOU LOVE ME Ε 5 F. NIVARD PH. BILLARD 62320
3 DESTIN DE REVE Ε 5 F. OUVRIE B. KERNIVINEN 57410
4 DEEPSTACK Α 5 B. GOOP B. GOOP 86410
5 DJAB D’ACIER Ε 5 Y. GERARD V. COLLARD 08944875
6 DESIREZ MOI Ε 5 TANGUY DEVOUASSOUX TH. DEVOUASSOUX 515650775
7 DROTTNING VIKING Θ 5 D. BROHIER D. BROHIER 164992
8 DREAM DE LASSERIE Ε 5 R. DERIEUX R. DERIEUX 01641
9 DIVIN DE BOUGY Ε 5 L. VERVA Mlle CH. DELAMARE 4445435
10 DOCTEUR DE MUZE Α 5 G. LANNOO A. LANNOO 453535
11 DJIMMY DE VIVE Ε 5 V. BOULOGNE V. BOULOGNE 5887623
12 DESSYLONA Θ 5 M. IZZO M. LENOIR 6453
13 DELGA DU CHATELET Θ 5 P.Y. VERVA P.Y. VERVA 100828627
14 DASH AWAY LOMIG Ε 5 N. D’HAENENS M. IZAAC 5985223
15 DIORICIMO D’EVA Ε 5 V. GOUSSARD R. DERIEUX 780199031
16 DEZIO JOSSELYN Ε 5 J.M. CHAINEUX J.M. CHAINEUX 1083822

 

  • DREAM DE LASSERIE (8) – DIVIN DE BOUGY (9)
  • Paris turf: 8,4,1,3,2,10,14,9

 

 

 

031η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Deauville, 1900μ., 6.40μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, Α‘ κλάση, 40.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 MOONRACER 2 Α 3 M.GUYON 60 S.SMRCZEK 114444
2 TAGLIONI(GB) 8 Α 3 M.BARZALONA 58,5 A.FABRE (S) 35318
3 BETTING TIP 9 Α 3 S.PASQUIER 57,5 F.ROSSI 71337424
4 CAZALINE 7 Θ 3 F.VERON 57 M.DELAPLACE 78111570
5 HEROINE 11 Θ 3 H.JOURNIAC 57 JC.ROUGET (S) 511453
6 PERFECT CITY(IRE) 6 Ε 3 C.SOUMILLON 56,5 JC.ROUGET (S) 31212
7 TREMONT 4 Α 3 M.REMY 56 S.WATTEL 214626051
8 BEAUTOT 1 Α 3 C.DEMURO 56 S.BROGI 41402
9 BEYOND DANCE(IRE) 10 Θ 3 T.PICCONE 55 M&S.NIGGE (S) 41632
10 EVER LOVE 5 Θ 3 T.BACHELOT 54,5 S.WATTEL 616154747
11 ZONE REGARD(IRE) 3 Θ 3 M.DELALANDE 53 MLLE A.WATTEL 175515833

 

  • PERFECT CITY (6) – BETTING TIP (3)
  • Paris turf: 2,6,8,9,1,3

 

 

 

032η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Capelle, 1609μ., 6.55μμ.

Αμαξίδια, 4-10 ετών, γκρουπ 2, 100.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 AVE AVIS Α 8 B. PITON J.M. BAZIRE 00850327
2 UP AND QUICK Α 10 P. VERCRUYSSE Antoine LHERETE 509163689
3 BILLIE DE MONTFORT Θ 7 P.Y. VERVA S. GUARATO 480244375
4 ROMANESQUE (ITY) Α 8 N. D’HAENENS Marc DE COCK 553800
5 BOLD EAGLE Α 7 F. NIVARD S. GUARATO 22222111
6 DELIA DU POMMEREUX Θ 5 S. ROGER S. ROGER 133412213
7 UN MEC D’HERIPRE Α 10 F. OUVRIE PH. BILLARD 52112244
8 DREAMMOKO Α 5 B. GOOP R. WESTERINK 9622240
9 VAILLANT CASH Α 9 CH. CUILLER Y. LETELLIER 087087
10 CLIF DU POMMEREUX Α 6 R. DERIEUX S. ROGER 066379735
11 TITTY JEPSON Θ 6 A. ABRIVARD V. LACROIX 761120365

 

  • BOLD EAGLE (5) – DELIA DU POMMEREUX (6)
  • Paris turf: 5,2,7,11,6,3

 

 

 

033η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Deauville, 1600μ., 7.10μμ.

Επίπεδη, φοράδες 4+ ετών, Ε‘ κλάση, 26.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 WOOTALOVE 15 Θ 4 M.GUYON 60 MME P.BRANDT 412294011
2 FLEURDELUNE 6 Θ 4 M.BARZALONA 60 M.DELAPLACE 232631209
3 GALINKA 2 Θ 4 H.JOURNIAC 59 M&S.NIGGE (S) 430571010
4 SRI PRADA 16 Θ 4 C.DEMURO 59 G.DOLEUZE 32302600
5 PANAMERAS 9 Θ 4 A.HAMELIN 58,5 T.CASTANHEIRA (S) 406046005
6 CHAMPENOISE 3 Θ 5 PC.BOUDOT 58,5 M.SEROR (S) 141088471
7 OPALLIA 13 Θ 5 E.HARDOUIN 58 C.LOTOUX (S) 933721161
8 BALLE REELLE 5 Θ 4 C.SOUMILLON 57 J.BERTRAN DE BALANDA (S) 5690053125
9 GREEN FOCUS(IRE) 4 Θ 5 A.LEMAITRE 56 JV.TOUX 000101229
10 GOLDEN HOOVES(GB) 17 Θ 4 S.PASQUIER 56 N.CLEMENT (S) 0124
11 DES ANNEES FOLLES 10 Θ 5 F.VERON 55,5 P.ADDA (S) 062082807
12 PINK 11 Θ 6 V.CHEMINAUD 55,5 H.GHABRI 1409235984
13 DAENERYS(GER) 1 Θ 4 T.PICCONE 55,5 H.BLUME 537659171
14 DIVINE LEONE 14 Θ 4 M.MICHEL 54 M.BOUTIN (S) 2539414660
15 TOP SENSATION 8 Θ 5 C.PACAUT 53 T.CASTANHEIRA (S) 835681030
16 REBECAMILLE 12 Θ 5 D.SANTIAGO 51 A.BENILLOUCHE 540546500
17 CYELIA 7 Θ 4 A.COUTIER 51 A.BENILLOUCHE 985000766

 

  • FLEURDELUNE (2) – CHAMPENOISE (6)
  • Paris turf: 1,2,5,10,6,13,8,12

 

 

 

 

034η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Capelle, 2700μ., 7.25μμ.

Αμαξίδια, αρσενικοί 4 ετών, Ε‘ κλάση, 21.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 EASY RIDER ZEN Ε 4 J. KOUBICHE J. KOUBICHE 46446810
2 ESTOURNEL MOURIEZ Ε 4 O. BIZOUX O. BIZOUX 463060
3 ESTON DU QUENNE Ε 4 P. HOUEL Mme V. LECROQ 05921
4 ECLAT DE QUICK Α 4 F. NIVARD M. ESPER 864114
5 ELIOT DE MAI Ε 4 S. ROGER S. ROGER 0543320
6 ELTON TRAFO Α 4 P.Y. VERVA L. VANBROEKHOVEN 135411
7 ECLAT DE BEYLEV Ε 4 A. ABRIVARD CH. CUILLER 1244410
8 EMBLEME CASTELETS Ε 4 B. GOOP B. GOOP 2655
9 ECUREUIL DE CLAIRE Ε 4 R. LE CREPS F. BOISMARTEL 2198
10 ETHANO DE BOUTEAU Α 4 L. VERVA L. VERVA 63206234
11 ELIXIR DE SEGRIES Ε 4 J. NISKANEN J. NISKANEN 434573
12 ELLIOT D’ALCI Ε 4 M. VERVA L. VERVA 924522088
13 EMILE DU VAR Α 4 B. PITON P. GODEY 2884383
14 EL MATADOR Ε 4 F. OUVRIE F. OUVRIE 7131
15 ECHO DARLING Α 4 R. DERIEUX R. DERIEUX 26116
16 ESPOIR DE FLEURY Ε 4 P. VERCRUYSSE A. RIPOLL RIGO 6983704

 

  • ELTON TRAFO (6) – ECLAT DE QUICK (4)
  • Paris turf: 4,14,6,11,8,7,3,1

 

 

 

 

035η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Capelle, 2750μ., 7.55μμ.

Αμαξίδια, 3 ετών, Δ‘ κλάση, 21.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 FESTIVAL Α 3 F. DESMIGNEUX B.J. CREBAS 2364
2 FABULEUX HONEY Ε 3 M. IZZO M. LENOIR 6233
3 FLEUR DU CAIEU Θ 3 F. NIVARD F. NIVARD 14
4 FIRST D’ARRY Α 3 D. BROHIER D. BROHIER 42
5 FLOCON DIGEO Ε 3 P. HOUEL Mme V. LECROQ 2223
6 FRANCEVILLE Θ 3 B. GOOP A. DE JESUS 35242
7 FLORETTE MERITE Θ 3 N. D’HAENENS P. VAN DEN HENDE 47841754
8 FACETIEUX Α 3 P.Y. VERVA B. BOURGOIN 215
9 FRAGON D’AVIGNERE Ε 3 T. DEVOUASSOUX TH. DEVOUASSOUX 11
10 FORMIDABLE VOYAGE Ε 3 S. DIEUDONNE G. THOREL 5395
11 FIGATELLIX DU CIRE Α 3 E. CLOUET G. CURENS 5363425
12 FLEURON Ε 3 M. VERVA G. VERVA 212

 

  • FLEURON (12) – FRAGON D’AVIGNERE (9)
  • Paris turf: 8,3,6,5,12,11,2

 

 

 

 

  • Σκορ 3 παίζει στις νοτιοαφρικάνικες κούρσες.
  • Σκορ γκανιάν 4 στην Ν. Αφρική: 020026
  • Σκορ γκανιάν 6 στην Ν. Αφρική: 018028
  • Bipot: 014 – 024
  • Place accumulator: 016 – 028