Οι ιπποδρομίες της Κυριακής 15/7/18

Τριεθνές και με 22 διαδρομές είναι διαμορφωμένο το κυριακάτικο ιπποδρομιακό κουπόνι. Από αυτές οι 15 είναι επίπεδες, οι πέντε τροτ και οι δύο εμποδίων. Δύο ιπποδρόμους μας δίνει η Γαλλία, το Maisons Laffitte και την Enghien. Ο τρίτος είναι από το Scotsville της Νότιας Αφρικής και ο τέταρτος στο φινάλε από το αγγλικό Southwell.

    Το αναλυτικό κουπόνι της ημέρας, έχει ως εξής:

  

011η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Maisons Laffitte, 1200μ., 12.20μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 27.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 EXCELLENCY 4 Θ 2 G.BENOIST 57 HF.DEVIN (S)
2 SICILIA(GB) 2 Θ 2 O.PESLIER 57 C.LAFFON-PARIAS
3 ADESIAS 6 Θ 2 J.MONTEIRO 57 MLLE M.HENRY
4 SHAYHANAH(GB) 1 Θ 2 PC.BOUDOT 57 A.FABRE (S)
5 SONOMA 3 Θ 2 C.SOUMILLON 57 F.CHAPPET
6 DREAM WITH YOU 5 Θ 2 K.BARBAUD 57 N.CAULLERY

 

  • SICILIA (2) – SHAYHANAH (4)
  • Paris turf: 2,1,4,5

 

 

 

012η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Maisons Laffitte, 1200μ., 1.20μμ.

Επίπεδη, αρσενικοί 2 ετών, μέδεν, 27.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DELAWARE(GB) 4 Α 2 V.CHEMINAUD 58 A.FABRE (S)
2 DOUBLE KODIAC(IRE) 5 Α 2 M.BARZALONA 58 S.CRISFORD
3 INATTENDU 6 Α 2 PC.BOUDOT 58 F.CHAPPET  
4 BIG AND BOLD(GB) 1 Α 2 O.PESLIER 58 J.CARAYON
5 SEPPELTSFIELD(IRE) 3 Α 2 T.PICCONE 58 F.CHAPPET
6 POLITICUM 7 Α 2 C.DEMURO 58 A.SHAVUYEV
7 ECOLO 2 Α 2 M.GUYON 58 C.LAFFON-PARIAS

 

  • ECOLO (7) – DELAWARE (1)
  • Paris turf: 1,7,2,3

 

 

 

013η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1200μ., 1.30μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, μέδεν, 7.050

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ABBOTSFORD 4 Ε 2 * L Tarentaal 57,5 Paul Gadsby 98
2 AT THE OPERA 8 A 2 * A Arries 60 Michael Roberts 46
3 AULD REEKIE 9 Ε 2 B Fayd’Herbe 60 Garth Puller 68
4 BLACKBEARD 2 A 2 M Byleveld 60 V Marshall 063
5 DONNAN 11 Ε 2 C Zackey 60 Nathan Kotzen 24
6 EASTBROOK 10 A 2 * L Hewitson 60 G & K Anthony 740
7 FLYING GEORGE 14 Ε 2 * Y Ramzan 56 Mark Dixon 345
8 FRANCISCO 15 Ε 2 S Veale 60 Dennis Drier 2
9 GOLD GALLEON 7 A 2 T Godden 60 Dennis Drier 08
10 MASTER OF FIRE 6 Ε 2 K de Melo 60 Michael Roberts 9
11 PRINCE IN ACTION 12 Ε 2 S Brown 60 Garth Puller 3
12 SOLICITOR GENERAL 5 A 2 W Kennedy 60 Julie Dittmer 5
13 THE INVISIBLE MAN 3 Ε 2 S Randolph 60 I S M/D W Moore 900
14 THE JAZZ SINGER 18 Ε 2 G Wright 60 Nathan Kotzen 8
15 THE NEW GENERATION 1 Ε 2 B Lerena 60 Mark Dixon 47
16 CLASS OF EIGHT 17 Θ 2 J L Samuel 57.5 Craig Eudey 0
17 RACE FOR GRAHAM 13 A 2 Reserve 1 60 Gareth van Zyl 90
18 MANA SANTANA 16 Ε 2 Reserve 2 60 Garth Puller 3

 

  • FRANCISCO (8) – DONNAN (5)
  • Παίζουν έξω: 8,5,7,4

 

 

 

014η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Maisons Laffitte, 240., 1.50μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, αξίωσης, 19.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 GOLDEN DARIO 4 Ε 3 L.BOISSEAU 59 G.CHEREL 1599
2 VALDEBLORE 2 Α 3 J.MONTEIRO 57,5 PL.GUERIN 0988908089
3 GEORGE DE THIAN 3 Ε 3 A.MOLINS 56 C.BOUTIN (S) 470265480
4 LUCKY JEANS(GB) 9 Ε 3 A.CECCARELLO 56 F.SHERIDAN 50
5 FORMI(IRE) 7 Ε 3 F.VALLE SKAR 56 C&Y.LERNER (S) 608096
6 GOOD BYE(GER) 10 Ε 3 J.MOBIAN 56 H.GREWE 454
7 PHOENIX ROSE 8 Θ 3 J.CLAUDIC 56 JUL .PHELIPPON 060009446
8 ZAFFARAYA 12 Θ 3 S.M .LAURENT 54,5 C.LAFFON-PARIAS 036
9 VICTORY PARADE 5 Θ 3 T.SPEICHER 54,5 BR.BEAUNEZ 548739
10 WILEK EVEN 1 Θ 3 F.PANICUCCI 54,5 C.FEY (S) 980
11 HURRICANE DAY 11 Θ 3 M.DELALANDE 54,5 C.BOUTIN (S) 2020494425
12 SHINYANGA 6 Θ 3 J.SMITH 54,5 O.REGLEY 00066008

 

  • HURRICANE DAY (11) – VICTORY PARADE (9)
  • Paris turf: 7,8,11,1,9,5

 

 

 

015η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1200μ., 2.05μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2+ ετών, μέδεν, 7.050

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 TUULIKKI 11 Θ 3 B Fayd’Herbe 60 Garth Puller 235
2 EETEE 2 Θ 3 * Y Ramzan 56 Craig Eudey 002
3 GOLDEN MINARET 14 Θ 3 L Mohapi 60 Nathan Kotzen 594
4 JAYDEN’S SHREYA 3 Θ 4 * K Sakayi 56 Craig Eudey 093
5 CHASE THE DREAM 9 Θ 3 D Dillon 60 I S M/D W Moore 488
6 DOUBLE ‘O’ EIGHT 4 Θ 3 * A Arries 60 G & K Anthony 1
7 NOG ‘N PIEP 16 Θ 3 * E S Ngwane 60 Corinne Bestel 00
8 PICANTE 13 Θ 3 S Randolph 60 W Whitehead 57
9 SONG ON FIRE 1 Θ 3 S Brown 60 Julie Dittmer 5
10 AIDEN’S BUGATTI 7 Θ 2 J L Samuel 57 Gary Rich 7
11 BOUNDLESS DEEP 8 Θ 2 C Zackey 57 Glen Kotzen 822
12 GENEROUS LADY 6 Θ 2 * L Hewitson 57 Paul Lafferty 33
13 IN FULL BLOOM 5 Θ 2 D S Lembethe 57 Sean Tarry 2
14 MIESQUE SUNRISE 17 Θ 2 * S Moodley 55,5 W Badenhorst 6
15 VITI LEVU 10 Θ 2 * J Gates 53 Michael Roberts 07
16 WILDLY IN LOVE 12 Θ 2 M Yeni 57 Duncan Howells 03
17 ANADOR 18 Θ 3 Reserve 1 60 Corinne Bestel 687
18 SPRING LIGHTNING 15 Θ 3 Reserve 2 60 Lola Crawford 870

 

  • DOUBLE ‘O’ EIGHT (6) – BOUNDLESS DEEP (11)
  • Παίζουν έξω: 11,12,6,1

 

 

016η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Maisons Laffitte, 2100μ., 2.35μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, μέδεν, 25.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ACT OF GOD(GB) 4 Α 3 PC.BOUDOT 58 A.FABRE (S) 234
2 AVIATEUR 1 Α 3 S.PASQUIER 58 A.KLEINKORRES 23
3 BRADBURY 8 Α 3 M.BARZALONA 58 MME P.BRANDT 60
4 ALKUIN(IRE) 5 Ε 3 C.DEMURO 58 W.HICKST 663
5 MSAIKAH(IRE) 3 Θ 3 G.BENOIST 56,5 HF.DEVIN (S) 6242
6 TERRAVISTA 7 Θ 3 A.DUPORTE 56,5 D.SMAGA 567
7 JENILAT PEARL 2 Θ 3 A.HAMELIN 56,5 M.MUNCH 893
8 FAITHFUL MAN 6 Ε 3 M.GUYON 56 MME P.BRANDT

 

  • MSAIKAH (5) – ACT OF GOD (1)
  • Paris turf: 1,5,2,8,7

 

 

 

017η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1400μ., 2.40μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, μέδεν, 7.050

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 INTERNET KID 3 Ε 3 B Fayd’Herbe 60 Garth Puller 225
2 IKNOW 6 Ε 3 B Lerena 60 Alyson Wright 504
3 FINAL ASSEMBLY 12 Ε 3 C Zackey 60 Robbie Hill 354
4 TARANAKI       ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
5 IF AND WHEN 1 Ε 3 S Veale 60 Michael Roberts 346
6 SCOTTISH BLUE 16 Ε 3 S Randolph 60 Ivan Van Wyk 057
7 DAY’S OF THUNDER 5 A 3 D Dillon 60 Shane Humby 648
8 GLOBAL VILLAGE 2 Ε 3 * A Arries 60 Michael Roberts 09
9 PRINCE CHARMING 7 A 3 M Yeni 60 G & K Anthony 442
10 ARROW’S MARK 18 Ε 2 * E S Ngwane 56 Paul Gadsby 7
11 BRAVO BRAVO 9 Ε 2 K de Melo 56 D Kannemeyer 903
12 IRON BORN 8 A 2 W Kennedy 56 Gareth van Zyl 97
13 JACK OF ALL TRADES 11 Ε 2 * K Sakayi 52 Gavin van Zyl 88
14 MASTER OF THE SEA 17 Ε 2 L Pagel 56 Paul Gadsby 8
15 WHITE LIGHTNING 13 A 2 * L Hewitson 56 Paul Lafferty 8
16 KING DADEWETHU 10 Ε 3 S Brown 60 Gary Rich 308
17 WINTER WOLF 15 Ε 4 Reserve 2 60 Julie Dittmer 006
18 VERISIMILITUDE 14 Ε 3 Reserve 3 60 Michael Roberts 387

 

  • INTERNET KID (1) – PRINCE CHARMING (9)
  • Παίζουν έξω: 9,1,3,11

 

 

 

018η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Maisons Laffitte, 2100μ., 3.10μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, γκρουπ 2, 130.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CROSSED BATON(GB) 2 Α 3 R.HAVLIN 57 J.GOSDEN 611172
2 LOUIS D’OR(IRE) 4 Α 3 A.HAMELIN 57 T.CASTANHEIRA (S) 323125303
3 GYLLEN(USA) 5 Α 3 M.BARZALONA 57 A.FABRE (S) 15114
4 NATIVE AMERICAN 1 Α 3 A.FOUASSIER 57 C.FERLAND (S) 01311
5 MOONLIGHTCHAMPAGNE 3 Θ 3 D.SANTIAGO 55,5 A.AMEZZANE 525052000

 

  • CROSSED BATON (1) – NATIVE AMERICAN (4)
  • Paris turf: 4,2,1

 

 

 

019η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1200μ., 3.15μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Β’ κλάση, 8.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 HASHTAG STRAT 1 Θ 4 B Fayd’Herbe 64 Louis Goosen 116
2 ROCK OF AFRICA 4 Ε 4 M Byleveld 58 V Marshall 438
3 MACDUFF 2 Ε 5 * L Hewitson 57.5 Joey Ramsden 300
4 SCENT OF THE TIGER 3 Ε 4 B Lerena 57.5 Mark Dixon 070
5 LA FERRARI 6 Ε 4 Χ 56.5 Tony Rivalland 272
6 ON THAT BOULEVARD 7 A 3 C Zackey 55.5 Tony Rivalland 839
7 GRATUITY 5 Θ 4 * K Sakayi 48.5 Louis Goosen 504

 

  • HASHTAG STRAT (1) – LA FERRARI (5)
  • Παίζουν έξω: 5,2,1,6

 

 

 

020η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Maisons Laffitte, 1200μ., 3.45μμ.

Επίπεδη, 4 ετών, Δ’ κλάση, 80.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 FINSBURY SQUARE(IRE) 8 Ε 6 T.PICCONE 60,5 M.DELCHER SANCHEZ 032527414
2 SIGNS OF BLESSING(IRE) 4 Ε 7 C.SOUMILLON 59,5 F.ROHAUT (S) 51851005
3 MY LEA(IRE) 7 Θ 4 C.FIOCCHI 58 V.FAZIO 413111614
4 ABRANTES(SPA) 1 Ε 5 I.MENDIZABAL 57,5 G.A. ZK. ELOSEGUI 66311112
5 PRESIDENCY(GB) 6 Α 5 R.HAVLIN 57,5 JC.CERQUEIRA GERMANO 224220151
6 CHEIKELJACK 10 Α 5 PC.BOUDOT 57,5 HA.PANTALL 73121139
7 KING MALPIC 2 Ε 5 O.PESLIER 57,5 T.LEMER 323714111
8 TIME’S ARROW(IRE) 5 Α 4 S.PASQUIER 57,5 P.SOGORB 872411511
9 INNS OF COURT(IRE) 3 Α 4 M.BARZALONA 57,5 A.FABRE (S) 16112522
10 ARECIBO 9 Α 3 M.GUYON 55 C.LAFFON-PARIAS 542412134

 

  • INNS OF COURT (9) – TIME’S ARROW (8)
  • Paris turf: 9,1,8,2,7,6

 

 

 

021η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1000μ., 3.50μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Δ’ κλάση, 6.350

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 LILY THERESA 7 Θ 3 Χ 62.5 Joey Ramsden 258
2 GEOGRAPHE BAY 10 Θ 4 D Dillon 62.5 Shane Humby 430
3 KINSKY’S CRUSADE 2 Θ 3 B Fayd’Herbe 60.5 Corinne Bestel 421
4 PHILADELPHIA GIRL 1 Θ 3 S Veale 60.5 Dennis Drier 730
5 DAME COMMANDER 5 Θ 3 K de Melo 60 Dennis Drier 190
6 JE SUIS SILVER 4 Θ 4 * K Sakayi 54.5 Tony Rivalland 425
7 JUST VOGUE 8 Θ 4 W Kennedy 59.5 Gavin van Zyl 026
8 CLASS ACT 11 Θ 5 * L Hewitson 58 G & K Anthony 620
9 RANI 9 Θ 3 M Ntuli 57.5 Dennis Drier 788
10 LOVE THEME 12 Θ 3 M Yeni 56.5 Duncan Howells 200
11 ROSIE BUBBLES 3 Θ 3 * E S Ngwane 53 Louis Goosen 894
12 LUNAR TIDE 6 Θ 4 * A Arries 52 Paul Lafferty 075

 

  • KINSKY’S CRUSADE (3) – JE SUIS SILVER (6)
  • Παίζουν έξω: 1,3,8,11

 

 

 

022η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Enghien, 2875μ., 4.15μμ.

Αμαξίδια, 6-10 ετών, Γ’ κλάση, 65.000

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BRASIL DE BAILLY Ε 7 P. VERCRUYSSE B. BOURGOIN 0064
2 CANDIDAT D’ORTIGE Α 6 E. RAFFIN F. LEBLANC 845475334
3 CREATION Θ 6 J.G. VAN EECKHAUTE J.G. VAN EECKHAUTE 7435090
4 VOYOU DE NUIT Ε 9 ANTHONY DOLLION ANTHONY DOLLION 113400797
5 BALFOUR Ε 7 G. GELORMINI R. BERGH 117126465
6 AS DE GODISSON Ε 8 M. MOTTIER J. GRUMETZ 315000064
7 VOSS RINGEAT Α 9 TH.E. LONCKE TH. LONCKE 19040
8 BOOGIE BOY Ε 7 F. OUVRIE S. ROGER 432267480
9 BLUES DES LANDIERS Ε 7 D. CHERADAME D. CHERADAME 683413132
10 COMTESSE DU CHENE Θ 6 F. NIVARD J. LE MER 113332581
11 CATHY A QUIRA Θ 6 J.PH. MONCLIN J. NISKANEN 6030742523
12 AUCH Ε 8 CH.J. BIGEON CH. BIGEON 523323014
13 ARTHURO BOY Α 8 F. LAGADEUC Y. DREUX 5819159
14 CANTIN DE L’ECLAIR Ε 6 D. THOMAIN N. CATHERINE 111620600

 

  • BLUES DES LANDIERS (9) – COMTESSE DU CHENE (10)
  • Paris turf: 10,11,2,14,9,12,5,6

 

 

 

023η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 2400μ., 4.25μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Δ’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CAT’S LEGACY 12 Ε 3 Χ 60.5 Alyson Wright 945
2 LAAT LAMMETJIE 4 Θ 3 B Lerena 60.5 Dennis Bosch 171
3 GREEN FAIRY 3 Θ 3 M Yeni 60 Duncan Howells 064
4 HIT AND RUN 10 Ε 3 C Zackey 59 Robbie Hill 100
5 IMPACT ZONE 15 Ε 5 D Dillon 59 Doug Campbell 049
6 KING’S MUSIC 7 Ε 3 B Fayd’Herbe 58.5 Michael Miller 315
7 HADDINGTON 14 Ε 5 L Pagel 58.5 Louis Goosen 758
8 THE MONEY MAN 6 Ε 5 * A Arries 57.5 Michael Roberts 768
9 SAMSONITE 2 Ε 3 K de Melo 56.5 Dennis Bosch 034
10 SEA SPONGE 1 Ε 3 * L Hewitson 55.5 Alyson Wright 478
11 PASSIONEIGHT 5 Θ 3 * K Sakayi 51 Ivan Van Wyk 169
12 BIG BLUE SEA 11 Ε 4 S Brown 55,5 Garth Puller 617
13 COSMIC KNIGHT 8 Ε 4 S Randolph 55 I S M/D W Moore 100
14 SCOTCH BRIAR 16 Ε 4 Reserve 1 53 W Whitehead 760
15 AFORAWAY 13 Ε 3 Reserve 2 52 Sean Tarry 590
16 ROY’S UNCLE 9 Ε 3 Reserve 3 57.5 Alyson Wright 571

 

  • LAAT LAMMETJIE (2) – KING’S MUSIC (6)
  • Παίζουν έξω: 10,3,2,6

 

 

 

024η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Enghien, 2875μ., 4.48μμ.

Αμαξίδια, 4-5 ετών, γκρουπ 3, 80.000

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 HAMBO TRANSS Α 4 A. ABRIVARD P. HAGOORT 41332
2 DON DIEGO GWEN Α 5 P. HOUEL Mme V. LECROQ 205397455
3 EURO DU CHENE Α 4 F. NIVARD J. LE MER 1330974
4 UNITED LOVE Α 5 D. THOMAIN H. BOT 0886132
5 DIEGO DE BOMO Ε 5 ANTHONY DOLLION ANTHONY DOLLION 213007272
6 DIABLE DE VAUVERT Α 5 G. GELORMINI Mme E. LE BELLER 6437590
7 DANCING LOVE Α 5 J.CH. PITON J.P. PITON 36774058
8 DERBY DE SOUVIGNE Ε 5 M. LENOIR M. LENOIR 156567550
9 DIEGO SAUTONNE Α 5 M. ABRIVARD M. ABRIVARD 61143319
10 DREAM DE NILREM Ε 5 E. RAFFIN FREDERIC PRAT 4740G343
11 DELLORO VEDAQUAIS Ε 5 J.PH. MONCLIN PH. ALLAIRE 341127146
12 EARL SIMON Α 4 F. OUVRIE J. NISKANEN 111152141
13 ELISIONE MAG Θ 4 P. VERCRUYSSE B. BOURGOIN 48262505

 

  • EARL SIMON (12) – HAMBO TRANSS (1)
  • Paris turf: 12,1,10,11,4,3,5

 

 

 

025η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1600μ., 5μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Δ‘ κλάση, 6.350

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ONESIE 7 Θ 4 Χ 62.5 Mark Dixon 050
2 QUEEN’S PLAIN 4 Θ 3 M Yeni 59.5 Duncan Howells 025
3 STAR EVOLUTION 13 Θ 3 * L Hewitson 59.5 Glen Kotzen 665
4 ASHFAHAN 10 Θ 4 C Zackey 59.5 Nathan Kotzen 120
5 BARINOIS 3 Θ 4 B Fayd’Herbe 59.5 Duncan Howells 710
6 MARA 2 Θ 3 K de Melo 59 D Kannemeyer 985
7 ROY’S STINGRAY 6 Θ 3 B Lerena 58 Alyson Wright 136
8 KILMOKEA 15 Θ 4 D Dillon 58 Robbie Hill 029
9 PARADE’S END 8 Θ 3 G Wright 57.5 Andre Nel 909
10 COLOUR YOUR DREAMS 1 Θ 3 S Veale 56.5 Dennis Drier 216
11 MARK MY CARD 14 Θ 6 J L Samuel 56.5 Craig Eudey 056
12 LOVE LYRIC 9 Θ 4 * E S Ngwane 56 Yogas Govender 600
13 WIND BELLE 5 Θ 3 * S Moodley 54 Garth Puller 004
14 MYTHICAL MAGIC 11 Θ 5 * K Sakayi 51.5 Gareth van Zyl 070
15 COSIMA 12 Θ 4 W Kennedy 55 Garth Puller 750

 

  • ASHFAHAN (4) – COLOUR YOUR DREAMS (10)
  • Παίζουν έξω: 7,4,3,10

 

 

 

026η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Enghien, 2150μ., 5.15μμ.

Αμαξίδια, αρσενικοί 4-5 ετών, Β‘ κλάση, 50.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DINO DU RILER Ε 5 M. MOTTIER D. MOTTIER 619613
2 ELVIS D’EVRON Ε 4 F. NIVARD TH. DUVALDESTIN 15267
3 EXCELLENT Α 4 A. ABRIVARD L.CL. ABRIVARD 321231
4 EAGLE LIGNERIE Α 4 LEO ABRIVARD L.CL. ABRIVARD 965248
5 CLASSIC CONNECTION Α 4 M. ABRIVARD Y. BOIREAU 622285
6 ECHO DE LARRE Α 4 F. OUVRIE S. ROGER 73534870
7 ELIZIR DU HOME Ε 4 D. THOMAIN Y.M. VALLEE 1122511
8 DISCO DARLING Α 5 P. VERCRUYSSE W. RUTH 308233158
9 EASTWOOD PARK Α 4 J.PH. MONCLIN L. BAUDRON 832663145
10 DANSEUR DU HOULBET Ε 5 A. PRAT FREDERIC PRAT 8469430
11 DECO SAS Α 5 F. LAGADEUC G. ANDREU ADROVER 11455
12 BROADWELL Α 4 R. BAKKER P. HAGOORT 112
13 EUGENITO DU NOYER Α 4 G. GELORMINI V. LACROIX 517411237
14 DROIT D’AUTEUR Α 5 E. RAFFIN J.PH. DUBOIS 22112311
15 EROS SAS Α 4 G. ANDREU ADROVER G. ANDREU ADROVER 81213
16 UNCLE NICO Α 5 MASSIMILIANO CASTALDO PH. BILLARD 3331

 

  • BROADWELL (12) – DROIT D’AUTEUR (14)
  • Paris turf: 12,5,3,7,2,9,14,13

 

 

 

027η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Scottsville, 1600μ., 5.35μμ.

Επίπεδη, 2+ ετών, Ε‘ κλάση, 5.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 OVATION AWARD 9 A 2 W Kennedy 61 Gareth van Zyl 818
2 COPPER POT 4 Ε 4 * L Hewitson 61 Sean Tarry 709
3 DON PIERRO 11 Ε 3 * K Sakayi 56.5 Gary Rich 410
4 REGENT SEVEN 5 Ε 3 C Zackey 60.5 Gavin van Zyl 062
5 TWO STROKE 18 Ε 3 B Lerena 60.5 Mark Dixon 241
6 STAND BY ME 7 Ε 4 B Fayd’Herbe 60.5 Doug Campbell 216
7 THE NORTH FACE 10 Ε 3 * L Tarentaal 57,5 Duncan Howells 800
8 ASIAN STAR 13 Ε 4 Χ 59 Mark Dixon 697
9 PIROGUE 15 Ε 6 D Dillon 58 Doug Campbell 609
10 HIGH ALTAR 6 Θ 4 M Yeni 56.5 Duncan Howells 635
11 FIRST APOSTLE 3 Ε 5 M Byleveld 53 W Whitehead 853
12 SECRET SUCCESS 1 Ε 5 * A Arries 52.5 G & K Anthony 782
13 DOM SEGUIDOR 12 Ε 4 J L Samuel 52 W Whitehead 467
14 REHOBOTH BEACH 17 Θ 5 * J Gates 48 Gary Rich 350
15 ETERNAL ICE 2 Ε 5 * S Moodley 51 Ivan Van Wyk 786
16 SPICE ROADS 8 Ε 4 Reserve 1 54.5 W Whitehead 470
17 ST PETER’S BAY 16 Ε 4 Reserve 2 54.5 Doug Campbell 000
18 HANNAH’S ANSWER 14 Θ 5 Reserve 3 53 W Whitehead 428

 

  • STAND BY ME (6) – TWO STROKE (5)
  • Παίζουν έξω: 6,14,1,12

 

 


028η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Enghien, 2250μ., 5.45μμ.

Εφιππο τροτ, φοράδες 4 ετών, Δ‘ κλάση, 38.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 EVA DU PORTO Θ 4 F. DESMIGNEUX Mlle M. GIBON 6250
2 EVANGELINA BLUE Θ 4 M. MOTTIER J.PH. MARY 3512
3 EVIANA Θ 4 A. ABRIVARD L.CL. ABRIVARD 73805195
4 ELEGANTE MAJYC Θ 4 D. THOMAIN S. ROGER 5930
5 ESQUIVE CLUB Θ 4 JULIEN RAFFESTIN P. HAWAS 21119
6 ELLA DE LA RIVE Θ 4 F. LAGADEUC PH. FERRE 962612
7 ERIKA DE MAI Θ 4 MLLE CH. CALLICO B. MARIE 5159830
8 EQUIDIA BEST Θ 4 A. GARANDEAU A. GARANDEAU 37581
9 ENNEIGEE Θ 4 MLLE M. BLOT S. LELIEVRE 77335334
10 ECLIPSE DESBOIS Θ 4 E. RAFFIN PH. MOULIN 479395
11 ETOILE SUEDOISE Θ 4 GUILLAUME MARTIN J. NISKANEN 109738

 

  • EVANGELINA BLUE (2) – ELLA DE LA RIVE (6)
  • Paris turf: 2,10,11,3,6,9

 

 

 

029η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Enghien, 2150μ., 6.15μμ.

Αμαξίδια, αρσενικοί 4 ετών, Ε‘ κλάση, 38.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 EVARISTE DU BOURG Α 4 E. RAFFIN S. GUARATO 12411
2 ESPRIT DIVIN Ε 4 M. MOTTIER F. LEBLANC 15162649
3 ECLAIR BAZOQUAIN Ε 4 J.CH. PITON J.P. PITON 573812875
4 ETENCLIN Α 4 R. BAKKER P. HAGOORT 23111
5 EASY MAZA Α 4 D. THOMAIN S. ERNAULT 141709218
6 EVEREST DE BLARY Ε 4 G. GELORMINI B. MARIE 894469
7 EVERY TIME BOURBON Α 4 J.PH. MONCLIN S. GUARATO 311123
8 ENJOLEUR LEMAN Ε 4 F. NIVARD F. NIVARD 9916234
9 ENZO DU KLAU Α 4 ANT. DOLLION ANT. DOLLION 6444236
10 EDSON PERRINE Ε 4 M. ABRIVARD P.ED. MARY 3420758
11 ESPOIR DES CHAMPS Α 4 PH. DAUGEARD PH. DAUGEARD 834195
12 EXAYRE Ε 4 L. KOUBICHE L. KOUBICHE 35736596
13 EXPERT D’ERPION Ε 4 J. KOUBICHE J. KOUBICHE 522040
14 EVEREST UP Ε 4 R.CH. LARUE R.CH. LARUE 8642132
15 ECLAIR DU GOSIER Ε 4 F. LAGADEUC C. HERSERANT 6123531
16 EPI DES LANDES Α 4 PH. DEROYAND PH. DEROYAND 0413

 

  • EVARISTE DU BOURG (1) – ETENCLIN (4)
  • Paris turf: 4,1,5,8,7,15,11,9

 

 

 

030η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Southwell, 4050μ., 6.30μμ.

Θαμνώδη, 3+ ετών, Δ‘ κλάση, 9.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Mister Fizz Ε 10 Mr L Williams 78,5 A M Hales 0/0373-7
2 Mr Snoozy Ε 9 Miss E Todd 75,5 M Walford 68-3133
3 Stonecoldsoba Ε 5 D A Jacob 73,5 D P Quinn U7791-6
4 Angel of Harlem Θ 5 R Johnson 71 Olly Murphy 8/4255-1
5 Rock Of Leon Ε 7 Nathan Moscrop 71 P A Kirby 3412-14
6 Go West Young Man (IRE)     ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
7 Havisham Ε 6 G Sheehan 71 Jamie Snowden 560P-1P
8 Minella Fiveo (IRE) Ε 10 Sean Quinlan 70 Mrs S J Smith 64S42-6
9 Hit The Top (IRE) Ε 11 K Yeoman 68 Mrs S J Smith 4F9P5P/

 

  • Mr Snoozy (2) – Angel of Harlem (4)
  • Πιθ. Τιμές: 4 (2,3), 2 (4), 5 (6), 1, 8 (11)

 

 

 

031η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Southwell, 4800μ., 7μμ.

Θαμνώδη, 4+ ετών, Ε‘ κλάση, 7.500

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Charlie Cook (IRE) Ε 9 Kielan Woods 76 G McPherson 2P72/6-7
2 Rough Justice (IRE) Ε 10 Jamie Hamilton 75,5 J S Wainwright P4145P-
3 Flying Verse Ε 6 David Bass 75 David Dennis 856-U17
4 West To Crossgales (IRE) Ε 7 A Pogson 70,5 C T Pogson 5P-3225
5 Monty Massini Ε 7 Conor Ring 68,5 Evan Williams 67558-
6 Ring Eye (IRE) Ε 10 Ch. Hammond 66 S-J Davies 987-B42
7 Beautiful People (FR) Θ 7 R Johnson 66 R T Phillips 383565-
8 The Lion Man (IRE) Ε 8 Jack Quinlan 65,5 R Dickin 4F8-217
9 Fled Or Pled (IRE) Ε 6 Alan Johns 64 Tim Vaughan F5649-P
10 Copt Hill Ε 10 Henry Brooke 63,5 Julia Brooke 07463-3

 

  • Ring Eye (6) – West To Crossgales (4)
  • Πιθ. Τιμές: 6 (3,5), 1, 7 (5), 4 (7)

 

  

032η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Southwell, 3150μ., 7.35μμ.

Επίπεδη, φοράδες 4-6 ετών, Ε‘ κλάση, 3.900

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Gilwen Gracie Θ 5 Adam Wedge 69 Evan Williams 6
2 Granny Frankham Θ 5 T Scudamore 69 J R Jenkins
3 Milldean Silva (IRE) Θ 5 R Johnson 69 Suzi Best 50
4 Quasha Θ 5 Miss E. S. Chaston 69 J S Wainwright 65-4
5 Cleofe Θ 4 Nathan Moscrop 68 P A Kirby 00
6 Dear Dora (IRE) Θ 4 Henry Brooke 68 Julia Brooke
7 Hessle Road (IRE) Θ 4 C R King 68 M E Sowersby
8 Jessica Rabbit Θ 4 Kielan Woods 68 G McPherson 6
9 Vanilla Breeze Θ 4 Jack Quinlan 68 S A Harris 98
10 Wild Eve Θ 4 N. de Boinville 68 M G Rimell 6

 

  • Granny Frankham (2) – Quasha (4)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (4,5), 8 (5), 2, 3 (6), 10 (8), 4 (9)

 

 

  • Σκορ 3 παίζει στις νοτιοαφρικάνικες κούρσες.
  • Σκορ γκανιάν 4 στην Ν. Αφρική: 019025
  • Σκορ γκανιάν 6 στην Ν. Αφρική: 017027
  • Bipot: 013 – 023
  • Place accumulator: 015 – 027