Οι ιπποδρομίες της Πέμπτης 19/7/18 – Με Σίλας Τρητ στο Doncaster

Σημαντικό ενδιαφέρον παρουσιάζει το σημερινό κουπόνι, αφού στο φινάλε του έχουμε τη συμμετοχή του σπουδαίου πενταετή στέγερ Σίλας Τρητ, ο οποίος με τον αναβάτη Μιχάλη Ξυνό συμμετέχει στον ιππόδρομο του Ντόνκαστερ σε χάντικαπ Δ’ κλάσης. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει συνολικά 27 επίπεδες διαδρομές. Πρώτος ιππόδρομος το Vaal της Νότιας Αφρικής και από κοντά το γαλλικό Mont De Marsan, με τη Γαλλία να μας δίνει αργότερα και το Vichy. Στην Αγγλία θα πάμε πρώτα στο Leicester, μετά στο Epsom και στο τέλος στο ενδιαφέρον για μας Doncaster.

    Το αναλυτικό πρόγραμμα της ημέρας, έχει ως εξής:

 

011η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1450μ., 1.35μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, μέδεν, 6.400

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ADAMO 7 A 2 Wes Marwing 60 Weiho Marwing 09
2 BRAVE DETAIL 11 A 2 W Agrella 60 Romeo Francis 878
3 COLONEL CARAMEL 8 Ε 2 C Storey 60 Dorrie Sham 90
4 EUREKA EFFECT 6 A 2 M V’Rensburg 60 Stuart Pettigrew 65
5 FORRIES AT FIVE 2 A 2 R Simons 60 Mike de Kock 7
6 MAJOR RETURN 5 A 2 C Zackey 60 M G Azzie/A A Azzie 4
7 MELCHIZEDEK 1 A 2 P Strydom 60 Paul Peter 6
8 REVEILLE 10 A 2 * K Matsunyane 56 Stephen Moffatt 887
9 SKIP THE LIGHT 4 A 2 * D Schwarz 60 Roy Magner 0
10 TEQUILA MAN 3 Ε 2 S Khumalo 60 Paul Matchett 055
11 WISHING STONE 9 Ε 2 L Bester 60 Stephen Moffatt 900

 

  • MAJOR RETURN (6) – EUREKA EFFECT (4)
  • Παίζουν έξω: 6,7,4,5

 

 

012η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mont de Marsan, 1400μ., 1.55μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, Β‘ κλάση, 24.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CHANTERSTROKE 5 Α 2 R.S. FERREIRA 59 MME E.IMAZ CECA 61
2 FANTASTIC GLORY 2 Θ 2 O.PESLIER 57,5 A.WATRIGANT (S) 1
3 WAR CHOPE 4 Θ 2 G.GUEDJ-GAY 56,5 X.TH. DEMEAULTE 17
4 LA FEVE 3 Θ 2 A.GAVILAN 55,5 B.MONTZEY DE 3824
5 DOLYNSKA 6 Θ 2 H.JOURNIAC 54 JC.ROUGET (S) 6
6 SO WHEN 1 Θ 2 J.GROSJEAN 54 P.SOGORB 55

 

  • FANTASTIC GLORY (2) – CHANTERSTROKE (1)
  • Paris turf: 1,2,3,5

 

 

013η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1450μ., 2.10μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 6.400

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ABELIE 6 Θ 2 M Yeni 60 D Nieuwenhuizen 432
2 AEGEAN 4 Θ 2 W Agrella 60 Romeo Francis 006
3 AWAYINTHEWOODS 3 Θ 2 D Mansour 60 Paul Peter 363
4 CHITENGO 8 Θ 2 R Simons 60 Alec Laird 63
5 ELUSIVE BUTTERFLY 1 Θ 2 K Zechner 60 Lucky Houdalakis 2
6 FAVOURITE MODEL 5 Θ 2 M V’Rensburg 60 Paul Matchett 435
7 FULL FROLIC 11 Θ 2 K de Melo 60 Ch. van Zyl 403
8 GOLDEN CHESTNUT 7 Θ 2 * D Schwarz 60 Roy Magner 0
9 JULEP 10 Θ 2 R Danielson 60 Alec Laird
10 SHADOW QUEEN 2 Θ 2 * D R Lerena 57,5 D Nieuwenhuizen 595
11 SHEZAHOTTI 9 Θ 2 * M Mjoka 58,5 Paul Matchett 553

 

  • ELUSIVE BUTTERFLY (5) – ABELIE (1)
  • Παίζουν έξω: 1,5,3,7

 

 

014η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mont de Marsan, 140., 2.25μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, αξίωσης, 12.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SHOWTIME STAR(GB) 13 Ε 8 M.FOREST 59 D.HENDERSON 511412432
2 BANK GUARANTEE(USA) 11 Ε 6 C.CADEL 58 TJ.MARTINS NOVAIS 044004173
3 JOBURG 1 Ε 4 D.ALBERCA-GAVILAN 58 G.HEURTAULT 11432726
4 GREY MAGIC 14 Ε 4 J.CATINEAU 58 B.MONTZEY DE 299075289
5 MACHISTADOR 6 Ε 5 G.BON 58 P.LE GEAY 748521126
6 BECQUAMIS 2 Ε 4 A.WERLE 58 CH.GOURDAIN (S) 276870144
7 DUKE BERE 7 Ε 5 F.GARNIER 58 CH.GOURDAIN (S) 862400050
8 PATCHEWOLLOCK(IRE) 10 Ε 4 RC.MONTENEGRO 58 A.WATRIGANT (S) 110440956
9 AVIATOR 5 Ε 9 K.RAYBOULD 58 I.RAYBOULD 59990986
10 DARAPHIL 3 Ε 10 E.GASPARD 56 D.RABALLAND 70000008
11 ARITZ(SPA) 12 Α 4 R.S. FERREIRA 56 MME E.IMAZ CECA 651227467
12 ANGELOLOGIE 8 Θ 6 D.IBOUTH 54,5 JL.DUBORD 401070017
13 SUGAR BAY(GB) 9 Θ 4 L.LE PEMP 54,5 F.CELLIER 436966030
14 ANNE 4 Θ 4 D.SANTIAGO 54,5 MME E.I. CECA 648106816

 

  • SHOWTIME STAR (1) – BANK GUARANTEE (2)
  • Paris turf: 4,1,6,8,5,11,2

 

 

015η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1000μ., 2.45μμ.

Επίπεδη, 2+ ετών, μέδεν, 6.400

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SAINT MICHAEL 11 Ε 3 M Yeni 60 Paul Peter 572
2 RAGNAROK 10 Ε 3 C Zackey 60 M G Azzie/A A Azzie 544
3 LION KING 5 Ε 3 S Khumalo 60 G & K Anthony 373
4 PEARL OF SIBERIA 8 Ε 3 * D R Lerena 57,5 Clinton Binda 205
5 ALPHAMIKEFOXTROT 3 Ε 3 H v’d Hoven 60 Clinton Binda 874
6 CRASSUS 1 Ε 3 K Zechner 60 Brett Webber 546
7 DEAGO DELUXE 9 Ε 3 * K Matsunyane 56 Clinton Binda 757
8 REVENTADOR 4 Ε 5 M Thackeray 60 D Nieuwenhuizen 280
9 ROYAL CAVALIER 12 Ε 3 R Munger 60 Roy Magner 6
10 MISCHIEVOUS GREEN 7 Ε 2 P Strydom 57 Paul Peter
11 SPLIT 2 A 2 * L Hewitson 57 M G Azzie/A A Azzie
12 TUDOR MANOR 6 Ε 2 C Storey 57 Dorrie Sham 726

 

  • SAINT MICHAEL (1) – LION KING (3)
  • Παίζουν έξω: 3,1,2,9

 

 

016η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mont de Marsan, 2400μ., 3.05μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε’ κλάση, 17.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ZALIAPOUR 8 Ε 12 D.SANTIAGO 60 CH.GOURDAIN (S) 645352285
2 CATCH DREAM 6 Ε 6 C.CADEL 59,5 M.NICOLAU 384156808
3 SAO PAOLO MENINA 4 Θ 5 D.IBOUTH 59,5 JL.DUBORD 554307031
4 CHAROIT 1 Θ 4 L.LE PEMP 59 F.CELLIER 426600034
5 KANO KEFI 10 Ε 4 M.FOREST 59 JL.DUBORD 330597378
6 TY DREAM 2 Ε 4 RC.MONTENEGRO 56 F.SANCHEZ 6199708046
7 ONE DEAL 7 Ε 7 C.FLECHON 53,5 JL.DUBORD 537016305
8 NOCTIS MAJ 9 Ε 10 M.FOULON 53 C.CHENU (S) 668934519
9 BABY DES CHAMPS 3 Ε 7 F.GARNIER 52,5 E.PAPON 323586232
10 ZAMBEZY QUEEN 5 Θ 5 G.GUEDJ-GAY 52,5 L.LARRIGADE 143073549

 

  • SAO PAOLO MENINA (3) – ONE DEAL (7)
  • Paris turf: 5,3,7,6,9,1

 

 

017η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1000μ., 3.20μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Γ’ κλάση, 7.500

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CARMALITA 9 Θ 3 P Strydom 60 Paul Peter 151
2 AMAJORY 10 Θ 3 C Zackey 59.5 Paul Peter 199
3 PHILLYDELPHIA 1 Θ 3 M Thackeray 59.5 Paul Peter 420
4 LA COLLOSSA 8 Θ 3 K de Melo 58.5 Ch. van Zyl 479
5 MEMPHIS BELLE 5 Θ 4 * K Matsunyane

 

54.5 Lucky Houdalakis 425
6 ELUSIVE STRIKE 3 Θ 4 C Maujean 57 Stanley Ferreira 424
7 LA ROQUETTE 11 Θ 4 R Simons 57 Stanley Ferreira 533
8 MODJADJI 7 Θ 5 M V’Rensburg 56 Dennis Cason 212
9 CELESTINA 4 Θ 3 * L Hewitson 55.5 Sean Tarry 955
10 LEVI LADY 2 Θ 4 * D Schwarz 55 Roy Magner 606
11 MACADAMIA 6 Θ 4 J Penny 52 Roy Magner 868

 

  • CARMALITA (1) – MODJADJI (8)
  • Παίζουν έξω: 5,6,9,3

 

 

018η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mont de Marsan, 2400μ., 3.35μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, ΣΤ’ κλάση, 14.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 LITHESOME(USA) 2 Θ 4 RC.MONTENEGRO 60 A.MAUBON 9586054934
2 GOT RUN 10 Ε 8 F.PARDON 60 F.PARDON 250908323
3 QUILARO(GB) 4 Ε 9 J.CATINEAU 60 P.VENTENA ALVES 00566520
4 CITY PRINCESS 3 Θ 6 L.LE PEMP 59,5 F.CELLIER 394000009
5 JARDIN FLEURI 7 Θ 5 C.CADEL 58 MME B.VALENTI 074067403
6 WEST CHARM 9 Ε 7 J.GROSJEAN 57,5 S.PEYRAMAURE 619264386
7 COMME UNE GRANDE 6 Θ 5 G.GUEDJ-GAY 56,5 J.PIEDNOEL 260900323
8 EVA LUNA 8 Θ 8 A.WERLE 56 MME AL.GUILDOUX 872676448
9 MISS MARY 1 Θ 5 M.FOREST 56 F.LAGOUCHE 683400600
10 KHITTAYA 5 Θ 5 A.GAVILAN 55,5 L.LARRIGADE 337409228

 

  • COMME UNE GRANDE (7) – GOT RUN (2)
  • Paris turf: 7,10,5,2,3,1,8

 

 

019η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1450μ., 3.55μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2+ ετών, Δ’ κλάση, 5.900

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SAMARRA 13 Θ 5 * K Matsunyane 57 Stephen Lerena 559
2 FRAGRANT MISS 6 Θ 4 R Simons 60 Mike de Kock 141
3 PICTURE ME 2 Θ 3 K de Melo 59.5 J A J van Vuuren 210
4 ANGELIC 7 Θ 3 C Zackey 59 Paul Peter 453
5 LADY NEGRA 4 Θ 4 * L Hewitson 59 M G Azzie/A A Azzie 435
6 OSSETRA 10 Θ 4 M Yeni 58.5 Alec Laird 544
7 HUNGRY HEART 5 Θ 4 P Strydom 57.5 Paul Peter 121
8 WALLABY WANABE 3 Θ 3 M V’Rensburg 57 Deshone Steyn 900
9 SAMMI MOOSA 1 Θ 4 K Zechner 56 St John Gray 056
10 ELEGANCIA 9 Θ 4 C Storey 55 Dorrie Sham 329
11 LEOPARD LILY 11 Θ 6 * D R Lerena 52 Shaylen Naidoo 730
12 HEAVEN’S DOOR 14 Θ 4 * M Mjoka 52,5 Dirk Devos 000
13 CLAIRVOYANCE 8 Θ 2 D Mansour 53.5 St John Gray 096
14 CATCH A THIEF 12 Θ 8 R Munger 52 Stephen Lerena 092

 

  • HUNGRY HEART (7) – FRAGRANT MISS (2)
  • Παίζουν έξω: 7,6,5,2

 

 

020η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vichy, 1600μ., 4.20μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε’ κλάση, 19.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 PASSION NONANTAISE 17 Θ 4 M.VELON 63,5 JP.GAUVIN (S) 722419475
2 MOTIVAROOM 7 Θ 4 M.WALDHAUSER 62,5 P.KHOZIAN 132188027
3 FURIOUS DES AIGLES 9 Ε 6 R.THOMAS 59 MME C.BARANDE BARBE 9014388400
4 BLACKSOU 5 Ε 8 S.LEGER 58,5 F.VERMEULEN (S) 1076224132
5 DEIMOS 3 Α 4 F.BLONDEL 58 C.ESCUDER 020502228
6 ROYAL FOX(GB) 6 Ε 8 R.PIECHULEK 57,5 MME S.STEINBERG 107413470
7 ILLUMINATOR 8 Ε 4 M.BARZALONA 57,5 P.SOGORB 008904437
8 SEE YOU SOON 2 Α 7 A.CRASTUS 56,5 F.VERMEULEN (S) 6685742339
9 COOL 15 Α 4 A.HAMELIN 56,5 V.LUKA 474000764
10 TAKE ME HOME 16 Ε 4 C.LECOEUVRE 56,5 MME C.BOCSKAI 601047908
11 CONVICTED 1 Ε 6 J.AUGE 55,5 P&F.MONFORT (S) 078702621
12 WEEKEN 14 Ε 7 F.FORESI 55,5 F.FORESI 600009534
13 GILOULOU 12 Ε 5 M.EON 54,5 J.BOISNARD (S) 008443161
14 SPOTTED CAT(IRE) 4 Ε 7 E.LACAILLE 53,5 C.MOSSE 0436613460
15 PRIME MINISTER 13 Α 4 I.MENDIZABAL 53,5 F.VERMEULEN (S) 394565229
16 O’GOSHI 18 Ε 4 C.GROSBOIS 52,5 J.BOISNARD (S) 970525694
17 USAIN BEST 10 Ε 6 J.NICOLEAU 51,5 B.LEGROS 6308311282
18 PRESS OFFICER 11 Ε 5 S.RUIS 51,5 JM.CAPITTE (S) 057715760

 

  • BLACKSOU (4) – PASSION NONANTAISE (1)
  • Paris turf: 1,17,11,5,12,13,4

 

  

021η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1600μ., 4.35μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Γ’ κλάση, 6.750

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 HAPPY PILLS 3 Ε 4 F Herholdt 61.5 M G Azzie/A A Azzie 520
2 SOLDIER ON 10 Ε 3 M V’Rensburg 60.5 Stuart Pettigrew 174
3 CAPTAIN CHIPS 2 Ε 6 R Simons 60 Alec Laird 107
4 MISSOURI 5 A 3 S Khumalo 59 Sean Tarry 064
5 JIKA 1 Ε 4 * L Hewitson 59 Sean Tarry 522
6 GREENWOOD DRIVE 4 Ε 3 M Yeni 58 Robbie Sage 100
7 SO LONG SPRING 7 Ε 3 R Munger 57 Tyrone Zackey 930
8 URGENT FURY 11 Ε 7 D Mansour 57 Paul Peter 788
9 JACKMAN 9 Ε 4 P Strydom 56 Brian Wiid 370
10 RAIN SHADOW 8 H 5 K Zechner 56 St John Gray 601
11 STREET FLYER 6 Ε 6 * K Matsunyane 51 Paul Matchett 876

 

  • SOLDIER ON (2) – JIKA (5)
  • Παίζουν έξω: 5,2,11,7

 

  

022η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vichy, 1600μ., 4.55μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε’ κλάση, 17.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 PERLE NONANTAISE 7 Θ 5 F.FORESI 60 F.FORESI 000795583
2 ADRIEL(GB) 5 Ε 6 A.POLLI 59,5 W.HIMMEL 865400771
3 TAGHIR TASH 14 Ε 6 J.AUGE 59,5 P&F.MONFORT (S) 437630371
4 MON BISOU(IRE) 12 Ε 5 M.VELON 58,5 M.PITART 080720241
5 BAT ALOUFAT 13 Θ 5 I.MENDIZABAL 58,5 M.PIMBONNET 070657936
6 MAELINE 4 Θ 4 G.MILLET 58,5 R.MARTENS (S) 480790001
7 PIEDI DI ORO(IRE) 18 Ε 7 R.THOMAS 58 F.FORESI 360194980
8 PRINCE DE PERSE 16 Ε 8 F.BLONDEL 57,5 R.MARTENS (S) 428094397
9 SAGA DES AIGLES 10 Θ 5 E.CIESLIK 57,5 C.ESCUDER 40471083
10 DEER BERE 3 Ε 5 S.RUIS 57 JM.CAPITTE (S) 082599001
11 CAMILLA MY LOVE(IRE) 8 Θ 5 L.PROIETTI 56,5 MME J.PROIETTI 008457872
12 THALIE AGLAE 1 Θ 5 K.BARBAUD 56 M.CESANDRI (S) 100990785
13 DESTINEE DU BOIS 11 Θ 6 C.LECOEUVRE 56 MME C.BOCSKAI 009140020
14 MOLESNE CHOP 2 Ε 7 A.LEMAITRE 55,5 F.FORESI 601305060
15 VOYAGER 9 Ε 7 N.PERRET 55 R.MARTENS (S) 607391005
16 ZOR 6 Ε 8 A.CRASTUS 54,5 F.VERMEULEN (S) 0132536272
17 LE SALON(IRE) 15 Ε 6 E.LACAILLE 54,5 C.MOSSE 63703909
18 TOUCH OF REAL 17 Θ 5 A.BADEL 54 B.GOUDOT (S) 003014236

 

  • ZOR (16) – MON BISOU (4)
  • Paris turf: 1,16,3,4,8,6,18

 

  

023η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1600μ., 5.10μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2+ ετών, μέδεν, 6.400

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SEA LIKE GLASS 4 Θ 3 C Zackey 60 H E Adamson 073
2 KISS AN ANGEL 2 Θ 3 F Herholdt 60 Roy Magner 880
3 BANANA REPUBLIC 6 Θ 3 * D Schwarz 60 Gary Alexander 747
4 GIMME A VAR 8 Θ 3 S Fortune 60 Chris Erasmus 856
5 AWAIT THE SUNSET 9 Θ 3 M Khan 60 Gary Alexander 080
6 COJIMAR 10 Θ 3 * D R Lerena 57,5 D Nieuwenhuizen 499
7 OOJOOBA 5 Θ 3 R Simons 60 Mike de Kock 63
8 CAPE ROBIN 7 Θ 2 * L Hewitson 56 Lucky Houdalakis 604
9 DANCE DANCE 11 Θ 2 R Danielson 56 Alec Laird 0
10 LA CHA CHA       ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
11 OONA 1 Θ 2 M V’Rensburg 56 Stuart Pettigrew 6

 

  • OOJOOBA (7) – SEA LIKE GLASS (1)
  • Παίζουν έξω: 7,8,11,6

 

  

024η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vichy, 2400μ., 5.25μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, Δ’ κλάση, 28.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 UCHRONIQUE 4 Θ 3 E.HARDOUIN 59 P.DECOUZ (S) 508511551
2 PREMIER LION 12 Α 3 M.VELON 58 JP.GAUVIN (S) 814017163
3 RANNAN 1 Α 3 F.BLONDEL 58 C.ESCUDER 434013233
4 AUTHORIZED ART 9 Α 3 M.ANDROUIN 58 A.COUETIL (S) 021
5 ZAK(IRE) 8 Ε 3 N.PERRET 57,5 JP.GAUVIN (S) 6166
6 NATURELLE 13 Θ 3 M.EON 57 A.COUETIL (S) 450261
7 QUIETA(IRE) 2 Θ 3 FX.BERTRAS 57 F.ROHAUT (S) 4455
8 KENBAY 5 Α 3 A.CRASTUS 56,5 P.SOGORB 45936
9 SOUND SPEED 7 Ε 3 I.MENDIZABAL 56 M.PIMBONNET 282433124
10 AD LIMINA 6 Θ 3 S.RUIS 56 C.PLISSON 2845512
11 DAY HOPE 11 Α 3 T.PICCONE 55,5 K.BORGEL (S) 454
12 CONTENDRO 3 Α 3 R.THOMAS 54,5 P.DECOUZ (S) 565
13 SAULT 10 Α 3 G.CONGIU 54 JP.GAUVIN (S) 577

 

  • PREMIER LION (2) – UCHRONIQUE (1)
  • Paris turf: 2,3,9,7,11,1,4,6

 

  

025η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Vaal, 1800μ., 5.45μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2+ ετών, Ε‘ κλάση, 5.900

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SEPTEMBER BLOOM 2 Θ 4 K Zechner 60 Lucky Houdalakis 802
2 EMPRESS VALLEY 7 Θ 4 R Danielson 59.5 J A J van Vuuren 111
3 ITSMYDARLIN 13 Θ 4 C Zackey 59.5 Dorrie Sham 621
4 GOLD SHADES 16 Θ 5 * K Matsunyane 55 Coenie de Beer 193
5 GLAMOROUS SCANDAL 6 Θ 3 R Simons 58 Mike de Kock 644
6 KNYSNA ROSE 12 Θ 4 S Khumalo 58 Joe Soma 006
7 WINGS OF LIGHT 15 Θ 2 C Maujean 57 St John Gray 481
8 ANGELIC APPEAL 10 Θ 5 K de Melo 57 St John Gray 042
9 BEAUTIFUL SHAY 17 Θ 5 R Munger 57 Stephen Moffatt 073
10 MUSETTE 11 Θ 4 * D Schwarz 56.5 G Alexander 990
11 PURDEY 5 Θ 3 P Strydom 56 Romeo Francis 930
12 CANDY KISSES 9 Θ 3 M Khan 55.5 Gary Alexander 989
13 MWELASE 8 Θ 3 M Yeni 55.5 Joe Soma 731
14 WHITE ROSE       ΔΙΕΓΡΑΦΗ   ΔΙΕΓΡΑΦΗ  
15 MY CHERRY 1 Θ 5 * L Hewitson 54.5 Sean Tarry 704
16 IT IS NOT OVER 3 Θ 3 D Mansour 54.5 St John Gray 091
17 COULDYOUBE 18 Θ 4 * D R Lerena 50,5 Shaylen Naidoo 005
18 QUEENIE 4 Θ 4 Reserve 2 52 Tony Nassif 034

 

  • EMPRESS VALLEY (2) – ITSMYDARLIN (3)
  • Παίζουν έξω: 3,2,1,5

 

 

026η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Leicester, 1400μ., 6.20μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, Ε‘ κλάση, 9.500

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Delft Dancer 8 Θ 2 S De Sousa 60,5 M Johnston 31522
2 Sword Of Gold 1 Α 2 T Hamilton 58,5 R A Fahey 864
3 Beauty Concept 7 Α 2 Tom Marquand 56,5 R Hannon 843
4 Early Edition (IRE) 5 Θ 2 L Morris 55,5 Sir M Prescott 507
5 Be Proud (IRE) 11 Α 2 T H Hansen 55,5 R Hannon 656
6 Arctic Spirit 3 Θ 2 Jim Crowley 55,5 E A L Dunlop 643
7 Max Guevara (IRE) 6 Α 2 Ben Curtis 55 W R Muir 9553
8 Cruck Railie (IRE) 10 Θ 2 Harry Bentley 52,5 R M Beckett 867
9 Corinthian Star 4 Θ 2 N Mackay 52 S Kirk 068
10 Hard Taskmaster (IRE) 2 Α 2 J F Egan 52 J Tate 657
11 Greeley (IRE) 9 Ε 2 K T O’Neill 52 B R Millman 587

 

  • Delft Dancer (1) – Beauty Concept (3)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (5), 6 (5,5), 4 (7,5), 3 (8), 7, 2 (9), 5 (11)

 

 

027η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Leicester, 2400μ., 6.50μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, ΣΤ‘ κλάση, 7.300

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Caracas 6 Ε 4 Joshua Bryan 61 Kevin Frost 645562
2 Albert Boy (IRE) 5 Ε 5 K T O’Neill 60,5 S Dixon 39-3852
3 Melabi (IRE) 8 Ε 5 Kevin Lundie 59,5 Mrs Barclay 0-07462
4 Shalamzar (FR) 2 Ε 9 A Kirby 58,5 P S McEntee 8/9-8788
5 Life Knowledge (IRE) 7 Ε 6 Ben Curtis 58,5 L A Mullaney 2063-64
6 Oyster Card 4 Ε 5 L Morris 58 M Appleby 761100
7 Sexy Secret 3 Ε 7 Jack Mitchell 57 Mrs L Pearce 2-93051
8 Chorus Of Lies 1 Ε 6 L P Keniry 56 A Dunn 5435/08
9 Threediamondrings 9 Ε 5 Ryan Tate 56 M D I Usher 476529

 

  • Sexy Secret (7) – Albert Boy (2)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (3,5), 2 (4), 3 (6), 7 (7), 5 (8)

 


028η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Leicester, 1200μ., 7.25μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, ΣΤ‘ κλάση, 7.300

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Tuscany (IRE) 7 Ε 4 D Keenan 61,5 P F I Cole 011-670
2 Miss Mo Brown Bear (IRE) 2 Θ 3 T H Hansen 61 R Hannon 342777-
3 Me Before You (IRE) 8 Θ 3 Pat. Vaughan 60,5 D O’Meara 812502
4 Ghost 6 Θ 3 Harry Burns 59 J J Quinn 192233
5 Dreamboat Annie 4 Θ 3 Toby Eley 57,5 M D I Usher 44-U767
6 Sir Domino (FR) 1 Ε 6 Keelan Baker 54,5 L A Mullaney 86680-0
7 Mistry 3 Θ 5 K Stephens 54 M D I Usher 408744
8 Rocus (IRE) 5 Ε 3 Rh. Ingram 51,5 M D I Usher 07-0930

 

  • Me Before You (3) – Ghost (4)
  • Πιθ. Τιμές: 4 (3), 3 (3,5), 7 (6), 2 (7), 1 (9)

 

 

029η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Doncaster, 1000μ., 7.45μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Ε‘ κλάση, 7.800

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Muatadel 5 Ε 5 Jacob Mitchell 64 Roger Fell 5-97694
2 Desert Sport (USA) 4 Ε 4 Jon. Fisher 62 R M H Cowell 60-7736
3 Jeany (IRE) 7 Θ 4 Harry Russell 61,5 B Smart 23/262-1
4 Point Of Woods 2 Ε 5 Sop. Ralston 61,5 Miss T Jackson 346120-
5 Bondi Beach Boy 8 Ε 9 St. Cummins 61 D C Griffiths 7456-02
6 Mininggold 3 Θ 5 Paula Muir 60,5 M Dods 36-9063
7 You’re Cool 6 Ε 6 Tyler Saunders 60 J Balding 3-50657
8 Astrophysics 1 Ε 6 P Bridgwater 58 Miss L C Siddall 8260-95

 

  • Jeany (3) – Bondi Beach Boy (5)
  • Πιθ. Τιμές: 5 (3,8), 3 (4), 2 (6,5), 1 (7), 6 (9), 7 (11)

 

  

030η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Epsom, 1700μ., 7.55μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε‘ κλάση, 9.500

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Gerry The Glover (IRE) 4 Ε 6 Th. Greatrex 62,5 L Carter 4334-09
2 Ban Shoof 1 Ε 5 R Clutterbuck 61 G L Moore 4291-32
3 Dose 3 Θ 5 Seb. Woods 60,5 R A Fahey 231713
4 Duke Of North (IRE) 2 Ε 6 Isobel Francis 60,5 J R Boyle 608-201
5 Shifting Star (IRE) 6 Ε 13 Paddy Bradley 57 J J Bridger 000516
6 Muthraab Aldaar (IRE) 5 Ε 5 Ch. Bennett 54 J R Boyle 330208

 

  • Ban Shoof (2) – Dose (3)
  • Πιθ. Τιμές: 2 (2,9), 4 (4), 3 (5), 5 (7), 1 (9)

  

 

031η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Doncaster, 1400μ., 8.20μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 6.500

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Accordance 1 Θ 2 P J McDonald 57 M Johnston
2 Al Hayette (USA) 5 Θ 2 Tom Marquand 57 I Mohammed 5
3 Camelot Rakti (IRE) 6 Θ 2 D Allan 57 J Tate 7
4 Fleursals 9 Θ 2 Andrea Atzeni 57 R Varian
5 Maggies Passion 2 Θ 2 Robbie Walsh 57 T Coyle 96
6 Oh Yes Please 3 Θ 2 C Rodriguez 57 M Dods
7 Penarth Pier (IRE) 10 Θ 2 S De Sousa 57 R Hannon 4
8 Satwa Park (IRE) 7 Θ 2 P Cosgrave 57 George Scott 7
9 Sukalia 8 Θ 2 M Harley 57 A King 9
10 Zofelle (IRE) 4 Θ 2 James Doyle 57 H Palmer

 

  • Penarth Pier (7) – Fleursals (4)
  • Πιθ. Τιμές: 7 (3,8), 4 (4), 10 (5,5), 1 (7), 2 (9)

 

  

032η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Epsom, 1400μ., 8.30μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, μέδεν, 7.800

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Curfewed (IRE) 8 Α 2 Ch. Bishop 59,5 M R Channon 77
2 Eyelool (IRE) 4 Ε 2 Georgia Cox 59,5 W J Haggas 52
3 Light Heart (IRE) 7 Α 2 F Norton 59,5 M Johnston 24
4 Manguzi (FR) 5 Α 2 T P Queally 59,5 George Scott 9
5 Misty Boy (IRE) 2 Α 2 J Quinn 59,5 Adam West 9
6 Slade King (IRE) 6 Α 2 Hector Crouch 59,5 G L Moore
7 Spirit Warning 1 Α 2 Oisin Murphy 59,5 A M Balding 7
8 The Great Story 3 Α 2 Jason Hart 59,5 J J Quinn

 

  • Eyelool (2) – Light Heart (3)
  • Πιθ. Τιμές: 2 (2,4), 3 (4,5), 8 (9)

 

 

033η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Doncaster, 1200μ., 8.55μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, Δ‘ κλάση, 9.500

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 No Lippy (IRE) 2 Θ 2 P J McDonald 61,5 M Johnston 119178
2 Capla Rock (IRE) 3 Θ 2 A Fresu 57 M Botti 301
3 Rollicking (IRE) 4 Θ 2 Tom Marquand 57 R Hannon 733
4 Carrie’s Vision 1 Θ 2 James Doyle 56,5 W J Haggas 104
5 Sufficient 5 Θ 2 Jim Crowley 55 B R Millman 835
6 Porcelain Girl (IRE) 6 Θ 2 J P Spencer 54,5 M L W Bell 933

 

  • Carrie’s Vision (4) – No Lippy (1)
  • Πιθ. Τιμές: 4 (2,4), 1 (4), 2 (5), 3 (5,5), 6 (8), 5 (9)

 

 

034η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Epsom, 1400μ., 9.05μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Δ‘ κλάση, 13.800

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Highland Acclaim (IRE) 4 Ε 7 David Probert 63,5 D O’Meara 7-06931
2 Handytalk (IRE) 3 Ε 5 Joey Haynes 63 B R Millman 24-5382
3 Colonel Frank 1 Ε 4 F Norton 62 M Quinn 1-74245
4 Big Storm Coming 6 Ε 8 Jason Watson 60,5 J J Quinn 29-9052
5 Sha La La La Lee 2 Α 3 Patrick Pilley 60,5 Tom Dascombe 2-14022
6 Windsor Cross (IRE) 5 Ε 3 J Garritty 57 R A Fahey 4-14446

 

  • Sha La La La Lee (5) – Colonel Frank (3)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (3,3), 4 (4), 2 (4,5), 5 (7), 3 (9), 6 (11)

 

 

035η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Doncaster, 1200μ., 9.30μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, Δ‘ κλάση, 8.500

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Balata Bay 3 Α 2 Tom Marquand 61 R Hannon 61
2 Alatia (IRE) 4 Ε 2 P J McDonald 58 J Hughes 6
3 Dark Thunder (IRE) 6 Α 2 R Kingscote 58 Tom Dascombe 335
4 James Street (IRE) 1 Α 2 James Doyle 58 H Palmer 2
5 Russian Rum 5 Α 2 D Allan 58 J G Given
6 Swift Justice 2 Α 2 M Harley 58 Tom Dascombe 75

 

  • Balata Bay (1) – James Street (4)
  • Πιθ. Τιμές: 4 (2), 1 (4), 3 (4,5)

 

  

036η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Doncaster, 1400μ., 10μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Γ‘ κλάση, 13.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Reach High 4 Ε 4 Jim Crowley 63,5 S bin Suroor 21/1-3
2 Mazzini 1 Ε 5 M Harley 62 J R Fanshawe 6-45023
3 Hajjam 3 Ε 4 D Tudhope 61,5 D O’Meara 2-31612
4 Right Action 9 Ε 4 T Hamilton 61 R A Fahey 211780
5 Firmdecisions (IRE) 8 Ε 8 S De Sousa 58 N Tinkler 400147
6 Georgian Manor (IRE) 2 Ε 3 R Kingscote 57 Sir Michael Stoute 63-210
7 Huntsmans Close 6 Ε 8 A Elliott 56,5 D C Griffiths 2358-09
8 Deansgate (IRE) 5 Ε 5 D Allan 56 Miss J A Camacho 542-160
9 Tavener 7 Ε 6 P J McDonald 55 D C Griffiths 517900

 

  • Reach High (1) – Hajjam (3)
  • Πιθ. Τιμές: 1 (3,3), 6 (5), 2 (5,5), 3 (6), 4 (11)

 

  

037η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Doncaster, 2050μ., 10.35μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Δ‘ κλάση, 11.500

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 Maori Bob (IRE) 6 Ε 4 Cameron Noble 61 M L W Bell 11-9331
2 Scottish Summit (IRE) 1 Ε 5 S H James 60,5 G A Harker 63-1221
3 Zodiakos (IRE) 5 Ε 5 T Hamilton 59,5 Roger Fell 860-306
4 Stonific (IRE) 3 Ε 5 D Tudhope 59,5 D O’Meara 251146
5 Music Seeker (IRE) 4 Ε 4 Ger O’Neill 58 D Carroll 240518
6 Sheila’s Treat (IRE) 2 Ε 5 Mihalis Xynos 56,5 I Furtado 764690/

 

  • Sheila’s Treat (6) – Scottish Summit (2)
  • Πιθ. Τιμές: 2 (2), 1 (3,5), 4 (8), 3 (9), 5 (11), 6 (15)

  

 

  • Σκορ 3 παίζει στις νοτιοαφρικάνικες κούρσες.
  • Σκορ γκανιάν 4 στην Ν. Αφρική: 017023
  • Σκορ γκανιάν 6 στην Ν. Αφρική: 015025
  • Bipot: 011 – 021
  • Place accumulator: 013 – 025
  • Σκορ πλασέ 4 στην Αγγλία: 033 – 037
  • Σκορ πλασέ 6 στην Αγγλία: 029 – 037