Οι ιπποδρομίες της Κυριακής 22/7/18

Η Γαλλία είναι η βάση του κυριακάτικου ιπποδρομιακού κουπονιού. Συνολικά έχουμε 24 κούρσες, με 22 επίπεδες και δύο εμποδίων. Ξεκινάμε από τη Νότια Αφρική και το Greyville και συνεχίζουμε με τη Γαλλία, πρώτα με το ποιοτικό Maisons Laffitte, όπου υπάρχουν κούρσες υψηλού επιπέδου, λίστα, γκρου 3 και γκρουπ 2 και μετά με το La Teste Buch.

    Το αναλυτικό κουπόνι της Κυριακής, έχει ως εξής:

   

011η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Greyville, 1200μ., 1.30μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 7.100

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BY THE WAY 9 Θ 2 W Kennedy 60 Gavin van Zyl 207
2 CARIBBEAN MIST 1 Θ 2 * A Arries 60 Michael Miller 4
3 DIECI 4 Θ 2 S Veale 60 Dennis Drier 44
4 FACE OF AN ANGEL 12 Θ 2 G Wright 60 John Nel 50
5 JAMAICA INN 2 Θ 2 S Randolph 60 Lezeanne Forbes 868
6 KILVINGTON 10 Θ 2 * K Sakayi 56 Craig Eudey 5
7 NOT NOW PUSSYCAT 7 Θ 2 R Fourie 60 Glen Kotzen 434
8 PALACE ROSE 11 Θ 2 * L Hewitson 60 Kumaran Naidoo 452
9 SASSY QUEEN 6 Θ 2 * L J Ferraris 56 Yadav Singh 289
10 STAR IN THE SKY 8 Θ 2 T Godden 60 Dennis Drier 8
11 STARLIGHT 3 Θ 2 M Yeni 60 Duncan Howells 2
12 SUN ON SAND 13 Θ 2 J L Samuel 60 Craig Eudey 0
13 COUNTESS JUD 5 Θ 2 Reserve 1 60 Michael Miller 000

 

  • PALACE ROSE (8) – STARLIGHT (11)
  • Παίζουν έξω: 3,11,7,8

 

 

 

012η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Greyville, 1200μ., 2.05μμ.

Επίπεδη, 2+ ετών, μέδεν, 7.100

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 THE GREY CRUSADER 5 Ε 3 L Pagel 60 Louis Goosen 252
2 LOTSA SILVER 2 Ε 3 B Lerena 60 Tony Rivalland 044
3 PRINCE PONTI 11 Ε 4 S Randolph 60 Pat Lunn 302
4 THEY SAY 7 Ε 4 S Veale 60 Doug Campbell 465
5 GOLDEN TOWER 3 Ε 3 C Zackey 60 Jeff Freedman 877
6 KING OF SAMASH 10 Ε 3 M Khan 60 Lezeanne Forbes 590
7 GORDONSTOUN 8 Ε 3 M Yeni 60 Duncan Howells 1
8 SPRING LIGHTNING 1 Θ 3 * L Hewitson 57.5 Lola Crawford 870
9 MYSTICAL SUMMER 9 Θ 3 * K Sakayi 53.5 Craig Eudey 20
10 CAPRERA 4 A 2 K de Melo 57 D Kannemeyer 6
11 RACE FOR GRAHAM 6 A 2 W Kennedy 57 Gareth van Zyl 90

 

  • GORDONSTOUN (7) – THE GREY CRUSADER (1)
  • Παίζουν έξω: 7,2,1,10

 

 

 

013η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Greyville, 1400μ., 2.40μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Ε’ κλάση, 4.700

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SHEIK’S STORM 13 Θ 3 W Kennedy 61.5 Paul Gadsby 208
2 FASHION DISPLAY 8 Θ 4 B Lerena 61.5 Craig Eudey 806
3 MYELISHA 9 Θ 4 B Fayd’Herbe 61 Lezeanne Forbes 090
4 THE MATADOR 15 Θ 3 R Fourie 59.5 Yadav Singh 631
5 HATFIELD SQUARE 14 Θ 5 K de Melo 59.5 D Kannemeyer 626
6 SHOW ME YOUR ROSIE 3 Θ 4 A Domeyer 59.5 Tony Rivalland 446
7 TOMMASO 4 Θ 3 C Zackey 59 Tony Rivalland 409
8 SUMMER IN THE CITY 10 Θ 4 * L Hewitson 58.5 Pat Lunn 308
9 BRAVE AND BOLD 11 Θ 6 G Cheyne 58 Wendy Whitehead 620
10 ART ATTACK 5 Θ 5 S Veale 56.5 I S M/D W Moore 000
11 HANNAH’S ANSWER 6 Θ 5 M Yeni 54 Wendy Whitehead 428
12 QUEENIE 1 Θ 4 R Munger 54 Tony Nassif 034
13 POWER HORSE 12 Θ 5 Reserve 1 53.5 Wendy Whitehead 930
14 SHEZA ROCKSTAR 7 Θ 4 Reserve 2 53 Michael Miller 856
15 SALSA QUEEN 2 Θ 4 Reserve 3 52 Wendy Whitehead 854

 

  • QUEENIE (12) – THE MATADOR (4)
  • Παίζουν έξω: 12,8,6,5

 

 

 

014η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mais. Laffitte , 1600μ., 3.05μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε΄κλάση, 20.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ALEX DES FOSSES 4 Θ 5 Z.PFEIL 60 JJ.CHIOZZI 411900308
2 DOT GREEN(IRE) 3 Θ 5 F.LEFEBVRE 59 M.BOUCKAERT 680907970
3 CIEL RUSSE 5 Ε 5 T.BACHELOT 58,5 E.THUEUX 180037208
4 CAJULA(IRE) 11 Θ 5 T.PICCONE 58,5 R.SCHOOF 600705022
5 KONIG CHOUCHEN 10 Ε 6 C.PACAUT 58 O.REGLEY 809033806
6 NIFTY KIER(GB) 8 Ε 9 E.HARDOUIN 58 JL.DELAPLACE 113950430
7 LA DAME EN ROUGE 7 Θ 4 A.LEMAITRE 56,5 JUL .PHELIPPON 760988794
8 JANAAB(IRE) 6 Ε 8 V.CHEMINAUD 56,5 M.BOUCKAERT 980587078
9 LIGHT OF THE WORLD(IRE) 9 Θ 6 A.BADEL 55,5 G.ALIMPINISIS 002008764
10 PUCE DU RHEU 2 Θ 9 M.MICHEL 51 JC.NAPOLI 777650072
11 AMERICAN STAR 1 Ε 5 A.CRASTUS 51 ALEX.FRACAS 370600678

 

  • CAJULA (4) – CIEL RUSSE (3)
  • Paris turf: 4,7,10,1,3,5

 

 

 

015η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Greyville, 1400μ., 3.15μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, Δ’ κλάση, 5.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 CADDY MASTER 10 Ε 4 G Cheyne 62 Michael Roberts 509
2 BENFONTEIN 7 Ε 3 W Kennedy 61.5 D Kannemeyer 347
3 RAM TRIP 4 Ε 3 B Lerena 61.5 Mark Dixon 251
4 ROCKEFELLER 11 Ε 4 S Veale 61.5 Kumaran Naidoo 567
5 MARCH PREVIEW 12 Ε 3 M Yeni 61 Garth Puller 803
6 CAPTAIN COBALT 5 Ε 3 A Domeyer 60.5 L Denysschen 005
7 EDGE OF THE SUN 13 Ε 3 B Fayd’Herbe 60.5 Duncan Howells 064
8 MARK TAPLEY 9 Ε 3 K de Melo 60.5 Garth Puller 069
9 PHOEBUS 8 H 6 R Munger 59 Lezeanne Forbes 008
10 ALDO’S CHASE 6 Ε 3 R Fourie 58 Dennis Drier 604
11 SON OF SILVER 2 Ε 5 C Zackey 57.5 Frank Robinson 867
12 SILVER CENT 1 Ε 5 * L Hewitson 56.5 Lola Crawford 373
13 STRONG ‘N BRAVE 14 Ε 3 Reserve 1 57 Lezeanne Forbes 094
14 ASTROMAN 15 Ε 6 Reserve 2 53.5 Frank Robinson 664
15 POIVRE 3 Ε 8 Reserve 3 52.5 G & K Anthony 706

 

  • RAM TRIP (3) – SILVER CENT (12)
  • Παίζουν έξω: 10,12,2,11

 

 

016η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mais. Laffitte, 1100μ., 3.35μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, γκρούπ 2, 130.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 TRUE MASON(GB) 5 Α 2 BA.CURTIS 58 KR.BURKE 531
2 SIMPLY STRIKING 1 Α 2 S.PASQUIER 58 M.DELCHER SANCHEZ 11
3 SEXY METRO 4 Α 2 C.SOUMILLON 58 D.GUILLEMIN (S) 11
4 POCKET DYNAMO(USA) 2 Α 2 M.BARZALONA 58 RMH .COWELL 2112
5 SIGNORA CABELLO(IRE) 3 Θ 2 L.DETTORI 56,5 JJ.QUINN 4111

 

  • POCKET DYNAMO (4) – SEXY METRO (3)
  • Paris turf: 4,5,3

 

 

 

017η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Greyville, 1600μ., 3.50μμ.

Επίπεδη, φοράδες 4+ ετών, λίστας, 10.100

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 FINAL JUDGEMENT 1 Θ 4 B Lerena 60 Glen Kotzen 030
2 KILAUEA 7 Θ 5 S Veale 60 Dennis Drier 358
3 LOVE TO BOOGIE 3 Θ 4 A Domeyer 60 Andre Nel 767
4 HEAPS OF FUN 5 Θ 5 * L Hewitson 60 Sean Tarry 706
5 KAHULA 2 Θ 4 R Fourie 58.5 Sean Tarry 621
6 FANTASY LADY 8 Θ 5 K de Melo 58.5 Mark Dixon 800
7 TRIPPI’S GIRL 10 Θ 4 C Zackey 57 Glen Kotzen 811
8 INTERGALACTIC 9 Θ 5 M Yeni 57 Sean Tarry 000
9 THE HIGH LIFE 6 Θ 4 M Ntuli 54 Dennis Drier 706
10 KARATAGE 4 Θ 4 W Kennedy 52.5 Michael Miller 822

 

  • TRIPPI’S GIRL (7) – KAHULA (5)
  • Παίζουν έξω: 5,10,4,7

 

 

 

018η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mais. Laffitte, 1600μ., 4.15μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Δ’ κλάση, 52.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SOARING EAGLE 1 Α 4 C.SOUMILLON 60 S.CERULIS 1322236
2 BEAMA 14 Θ 5 V.CHEMINAUD 59,5 HA.PANTALL 185028050
3 GAETANO DONIZETTI(IRE) 8 Α 5 G.BENOIST 59 D.SMAGA 010003078
4 DARK AMERICAN 4 Ε 4 M.BARZALONA 59 X.TH. DEMEAULTE 123526085
5 LARNO 7 Ε 4 O.PESLIER 58 M.BOUTIN (S) 379011763
6 XOTIC 13 Ε 9 A.CRASTUS 57,5 D&P.PROD’HOMME (S) 037150604
7 DEGRISEMENT 15 Ε 4 N.PERRET 57,5 P.KHOZIAN 462663620
8 L’IDEALISTE 9 Ε 4 L.BOISSEAU 57 K.PLISSON 464416819
9 ROYAL VATI 3 Ε 5 T.BACHELOT 57 S.WATTEL 022846730
10 FASTNET LIGHTNING(IRE) 6 Ε 5 JB.HAMEL 57 G.HEURTAULT 14234811
11 SINBAD 2 Ε 7 E.HARDOUIN 56,5 W.HICKST 092349732
12 BONUSDARGENT 12 Α 6 S.PASQUIER 56 FX.BELVISI 593860084
13 ESPERITUM 16 Ε 4 A.HAMELIN 55 F.ROSSI 432541215
14 HOUT BAY 10 Ε 5 T.PICCONE 55 MAR .HOFER 061189924
15 NISREEN(IRE) 5 Θ 4 F.LEFEBVRE 54 J.HAMMOND (S) 3112
16 REALISATOR 11 Ε 6 A.LEMAITRE 53,5 A.SUBORICS 234805104

 

  • NISREEN (15) – SOARING EAGLE (1)
  • Paris turf: 4,15,11,6,1,7,5,12

 

 

 

019η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Greyville, 1900μ., 4.25μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3+ ετών, Δ’ κλάση, 5.500

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 PUMPKIN QUEEN 6 Θ 3 R Munger 62 D Kannemeyer 124
2 VILETTE 10 Θ 3 B Fayd’Herbe 61.5 Andre Nel 140
3 IDEAL DUEL 14 Θ 4 A Domeyer 61 Dennis Drier 673
4 INTO THE GROOVE 3 Θ 4 G Cheyne 61 I S M/D W Moore 025
5 PEGGY’S DREAM 12 Θ 4 * L Hewitson 60.5 Paul Gadsby 048
6 ILLUMINATE 4 Θ 3 W Kennedy 58.5 Dennis Drier 093
7 MIRWA 1 Θ 3 S Veale 58 Duncan Howells 008
8 POMONA 5 Θ 4 B Lerena 58 Duncan Howells 679
9 CELESTIAL GOLD 15 Θ 4 M Yeni 57.5 Lola Crawford 609
10 EXPRESSO MARTINI 7 Θ 4 K de Melo 57.5 Paul Gadsby 113
11 JANICE’S SECRET 9 Θ 4 R Fourie 57 Frank Robinson 150
12 SUPRISE MOVE 11 Θ 4 C Zackey 54.5 Sean Tarry 604
13 IMAGINE THAT 2 Θ 3 Reserve 1 60 Duncan Howells 400
14 PALACE MYSTERY 8 Θ 5 Reserve 2 55.5 Doug Campbell 241
15 BLACK CASHMERE 13 Θ 5 Reserve 3 53 Lola Crawford 960

 

  • EXPRESSO MARTINI (10) – PUMPKIN QUEEN (1)
  • Παίζουν έξω: 10,1,6,2

 

 

 

020η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mais. Laffitte, 1600μ., 4.45μμ.

Επίπεδη, φοράδες 3 ετών, λίστας, 55.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 RED LINE 1 Θ 3 O.PESLIER 58 A.WATRIGANT (S) 112212195
2 ENVIRONS(GB) 3 Θ 3 V.CHEMINAUD 56 A.FABRE (S) 231
3 JALJALAH 12 Θ 3 G.BENOIST 56 HF.DEVIN (S) 711
4 STYLE PRESA 5 Θ 3 C.SOUMILLON 56 ROD.COLLET (S) 3112
5 SACCHAROSE(GB) 9 Θ 3 M.BARZALONA 56 MME P.BRANDT 31
6 LA CANCHE 4 Θ 3 E.HARDOUIN 56 T.CLOUT 223441634
7 SNAKELESS(USA) 6 Θ 3 S.PASQUIER 56 P.BARY (S) 1
8 SOUPHA 8 Θ 3 Y.TAKE 56 A.SOTO LORING 5321
9 RED ADDICTION(IRE) 7 Θ 3 A.HAMELIN 56 M.DELZANGLES 1
10 CROWN VALLARY 11 Θ 3 T.PICCONE 56 KR.BURKE 21284
11 SPIRIT OF NELSON(IRE) 2 Θ 3 N.PERRET 56 P.KHOZIAN 113
12 LADY WESTMINSTER(IRE) 10 Θ 3 T.BACHELOT 56 V.LUKA 0617

 

  • STYLE PRESA (4) – SPIRIT OF NELSON (11)
  • Paris turf: 2,7,4,5,11,9

 

 

 

021η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Greyville, 1800μ., 5μμ.

Επίπεδη, φοράδες 2 ετών, μέδεν, 7.100

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SUNNY GIRL 4 Θ 3 S Veale 60 I S M/D W Moore 020
2 LIBERTY PRINT 1 Θ 3 B Fayd’Herbe 60 Ivan Van Wyk 686
3 SHADOW HUNTER 13 Θ 3 * L Hewitson 60 Lezeanne Forbes 604
4 CROWN CHARKA 8 Θ 3 R Munger 60 Dennis Drier 560
5 MISS FERRIS 7 Θ 4 A Domeyer 60 Julie Dittmer 554
6 REGAL RIVER 9 Θ 3 K de Melo 60 Doug Campbell 865
7 AIDEN’S PORSCHE 3 Θ 3 W Kennedy 60 Gary Rich 670
8 THREE SHIPS 5 Θ 3 M Yeni 60 Belinda Impey 880
9 PAMUNKEY 11 Θ 3 G Cheyne 60 Michael Roberts 600
10 VELVET GLOVE 6 Θ 4 B Lerena 60 Corinne Bestel 800
11 CALL ME TONIGHT 10 Θ 2 C Zackey 55 Kumaran Naidoo 45
12 SUMMER DAY 2 Θ 2 R Fourie 55 Nathan Kotzen 664
13 NIGHTMARE HELEN 12 Θ 3 Reserve 1 60 Julie Dittmer 090

 

  • CALL ME TONIGHT (11) – SUNNY GIRL (1)
  • Παίζουν έξω: 12,11,1,2

 

 

 

022η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mais. Laffitte, 1600μ., 5.20μμ.

Επίπεδη, 3+ ετών, γκρούπ 3, 80.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 TAAREEF(USA) 2 Α 5 C.SOUMILLON 58 JC.ROUGET (S) 11152134
2 EMMAUS(IRE) 5 Α 4 A.ATZENI 58 R.VARIAN 1411
3 JIMMY TWO TIMES 4 Α 5 M.BARZALONA 58 A.FABRE (S) 34113233
4 GENIALE(JPN) 1 Α 4 Y.TAKE 58 M.MATSUNAGA 5971155
5 ZALAMEA(IRE) 3 Α 5 E.HARDOUIN 58 C.FEY (S) 455976845

 

  • JIMMY TWO TIMES (3) – TAAREEF (1)
  • Paris turf: 1,3,2

 

 

 

023η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Greyville, 1400μ., 5.35μμ.

Επίπεδη, 2+ ετών, μέδεν, 7.100

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 LUCARA 5 Ε 3 L Pagel 60 Lowan Denysschen 236
2 Q BEHIND ME 6 Ε 5 * S Moodley 58,5 Andre Nel 426
3 NET WORK JET 3 Ε 3 S Randolph 60 Pat Lunn 389
4 DE LAGO’S FUTURE 4 Ε 4 R Fourie 60 Shane Humby 462
5 SCOTTISH BLUE 2 Ε 3 G Wright 60 Ivan Van Wyk 057
6 WOLF KILLER 10 Ε 4 * L Hewitson 60 Frank Robinson 559
7 DOUBLE DELUXE 1 A 2 S Veale 56 Dennis Drier 2
8 EXCLUSIVE QUANTITY 9 A 2 G Cheyne 56 Tony Rivalland 623
9 SMALL TOWN DUDE 11 Ε 2 * A Arries 56 Michael Miller 58
10 THE BACHELOR 8 Ε 2 * K Sakayi 52 Paul Gadsby 790
11 TRULY WICKED 7 Ε 2 M Khan 56 Lezeanne Forbes 352

 

  • DOUBLE DELUXE (7) – EXCLUSIVE QUANTITY (8)
  • Παίζουν έξω: 8,7,11,2

 

 

 

024η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mais. Laffitte, 2100μ., 5.55μμ.

Επίπεδη, φοράδες 4+ ετών, λίστας, 48.000

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ZAITANA(IRE) 5 Θ 4 T.BACHELOT 56,5 ROD.COLLET (S) 44031345
2 STAR ROCK(GB) 2 Θ 4 T.PICCONE 56,5 H.MORRISON 4521131
3 ILLAUNMORECoeur(USA) 1 Θ 4 G.BENOIST 56,5 MME P.BRANDT 831584435
4 MUSIC LOVER 6 Θ 4 ALEX.ROUSSEL 56,5 A.WATRIGANT (S) 11241413
5 NONZA 7 Θ 4 A.BADEL 56,5 HF.DEVIN (S) 12311
6 LIGHT OF JOY(USA) 9 Θ 4 S.PASQUIER 56,5 DR.LANIGAN 124493111
7 MORGAN LE FAYE(GB) 4 Θ 4 M.BARZALONA 56,5 A.FABRE (S) 17235
8 L’ARC(JPN) 10 Θ 5 Y.TAKE 56,5 M.MATSUNAGA 040072912
9 SON MACIA(GER) 8 Θ 5 C.SOUMILLON 56,5 A.SUBORICS 446222532
10 SYRITA 3 Θ 5 O.PESLIER 56,5 M&S.NIGGE (S) 315892523

 

  • NONZA (5) – SON MACIA (9)
  • Paris turf: 9,10,7,5,2

 

 

 

025η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Test e Buch, 2100μ., 6.10μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, μέδεν, 18.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 EL SIERRO 9 Α 3 RC.MONTENEGRO 58 R.AVIAL LOPEZ 2553226
2 BILWAUKEE 11 Α 3 G.T. DE PREVAUX 58 P.DUFRECHE 5552
3 WUTI 6 Ε 3 A.GAVILAN 58 C.CHEMINAUD 26
4 QATAR RIVERA 12 Α 3 M.FOREST 58 MME B.VALENTI 46735534
5 QUIANA(GB) 2 Ε 3 J.AUGE 58 C.FERLAND (S) 0
6 BELLABIANCA 10 Θ 3 M.GRANDIN 56,5 CHA.ROSSI (S) 2
7 HAYASHY 3 Θ 3 L.LE PEMP 56,5 MME B.VALENTI 6068
8 PALMA DE CERA 1 Θ 3 G.GUEDJ-GAY 56,5 X.THOMAS DEMEAULTE 035
9 ROCK SOLI  4 Θ 3 C.MERILLE 56,5 D.GUILLEMIN (S) 77
10 TIKRIT 7 Α 3 FX.BERTRAS 56 CH.GOURDAIN (S)
11 LUCKY ALY 8 Ε 3 A.WERLE 56 T.LEMER
12 TWENTY LOVE 5 Θ 3 F.GARNIER 54,5 CH.GOURDAIN (S)

 

  • BILWAUKEE (2) – EL SIERRO (1)
  • Paris turf: 1,6,2,3,8

 

 

 

026η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mais. Laffitte, 3100μ., 6.30μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, λίστας, 52.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 HOLDTHASIGREEN 4 Ε 6 T.PICCONE 60 B.AUDOUIN (S) 912323117
2 NEARLY CAUGHT(IRE) 1 Ε 8 C.SOUMILLON 60 H.MORRISON 146284291
3 TAMELLY(GB) 6 Α 5 V.CHEMINAUD 57 A.FABRE (S) 47134323
4 ALJEZEERA(GB) 2 Θ 4 G.BENOIST 57 HF.DEVIN (S) 13321414
5 NARDO 5 Ε 8 ALEX.ROUSSEL 57 F.FOUCHER 941143433
6 FUN MAC(GER) 3 Ε 7 O.PESLIER 57 H.MORRISON 541909284

 

  • NEARLY CAUGHT (2) – ALJEZEERA (4)
  • Paris turf: 2,1,3

 

 

 

027η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Test e Buch, 1600μ., 6.45μμ.

Επίπεδη, 3 ετών, μέδεν, 18.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BERNIE 1 Ε 3 D.SANTIAGO 58 D.HENDERSON 2020475
2 QAYES(GB) 11 Α 3 RC.MONTENEGRO 58 TJ.MARTINS NOVAIS 92
3 MORADERO 12 Ε 3 JB.VIGIE 58 MLLE C.COURTADE 575686
4 CHOCO ROI 10 Ε 3 A.GAVILAN 58 D.GUILLEMIN (S) 6
5 BARODAR 8 Α 3 A.WERLE 58 T.LEMER 62
6 EDGE OF TOMORROW 5 Ε 3 F.GARNIER 58 CH.GOURDAIN (S) 56
7 NEW EMPIRE(GB) 7 Ε 3 J.AUGE 58 JC.C. GERMANO 023753763
8 ANDORRE 4 Ε 3 FX.BERTRAS 58 D.GUILLEMIN (S) 359
9 FABI CHOPE 6 Θ 3 H.JOURNIAC 56,5 A.CHOPARD 8
10 CHERISY 3 Θ 3 M.GRANDIN 56,5 CE.ROSSI 43
11 AKASSA 2 Θ 3 G.BON 56,5 D.GUILLEMIN (S) 70
12 PLAGE PRIVEE 9 Θ 3 I.MENDIZABAL 54,5 D.WATRIGANT (S)

 

  • PLAGE PRIVEE (12) – BARODAR (5)
  • Paris turf: 5,12,10,8,4

 

 


028η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, Mais. Laffitte, 1600μ., 7μμ.

Επίπεδη, 4+ ετών, Ε‘ κλάση, 26.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ELVIS 11 Ε 4 V.CHEMINAUD 60 MLLE S.PENOT 810487808
2 ROMANTIC PUR 1 Ε 6 L.DELOZIER 60 J.HIRSCHBERGER 510553832
3 PRINCE APACHE(GB) 3 Ε 5 E.HARDOUIN 59 C.FEY (S) 762000694
4 HOUSE CAPTAIN(GB) 7 Α 7 A.BADEL 58 G.ALIMPINISIS 526530124
5 ARDASHIR(USA) 4 Ε 4 C.PACAUT 58 A.SUBORICS 811155806
6 QUIZ EVOLUTION(ITY) 8 Ε 7 M.MICHEL 57 M.BOUCKAERT 145309640
7 LYAVENITA 6 Θ 6 A.LEMAITRE 57 JV.TOUX 460547530
8 BIG SPENDER 2 Ε 6 C.SOUMILLON 56,5 G.DOLEUZE 276457185
9 CHUCK SPORT 5 Ε 6 F.PANICUCCI 54,5 C.FEY (S) 802452860
10 MAIREEF 9 Ε 4 A.CRASTUS 54 JC.NAPOLI 536808084
11 JIOSCO(IRE) 10 Ε 9 LP.BEUZELIN 52,5 MLLE V.DISSAUX 109607003
12 BLACK BIRD RUNS 12 Θ 6 A.MASSIN 52,5 MLLE Y.VOLLMER 500794898

 

  • ROMANTIC PUR (2) – HOUSE CAPTAIN (4)
  • Paris turf: 2,11,3,8,12,4

 

 

 

029η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Test e Buch, 1400μ., 7.15μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, μέδεν, 18.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 SAYL(GB) 7 Α 2 FX.BERTRAS 58 F.ROHAUT (S) 2
2 BELCHA 6 Α 2 L.LE PEMP 58 MLLE C.COURTADE 0
3 AVOJEUX 3 Α 2 M.LANAVE 58 MLLE C.COURTADE 69
4 GREY D’ARS 4 Α 2 A.WERLE 58 MME E.IMAZ CECA 25
5 NEXT FACTOR(IRE) 8 Α 2 J.AUGE 58 C.FERLAND (S) 3
6 ROSISSIM 1 Α 2 I.MENDIZABAL 58 S.BROGI 4
7 EARTH WIND 2 Θ 2 D.MORISSON 56,5 D.MORISSON 3
8 QUIET DIGNITY(USA) 5 Θ 2 H.JOURNIAC 56,5 JC.ROUGET (S) 5
9 FILLIGRAMME 9 Θ 2 G.TR. DE PREVAUX 54,5 Y.DUREPAIRE (S)

 

  • EARTH WIND (7) – SAYL (1)
  • Paris turf: 8,7,1,6

 

 

 

030η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Test e Buch, 1900μ., 7.45μμ.

Επίπεδη, αραβ. φοράδες 4+ ετών, Ε‘ κλάση, 12.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DJEZIRA DES FORGES 3 Θ 4 FX.BERTRAS 58 F.ROHAUT (S) 01
2 NIZWA GIRL 11 Θ 4 M.FOREST 58 F.ROHAUT (S) 5281
3 NAJMAT ALAFRAS 2 Θ 4 L.LE PEMP 56 MME JF.BERNARD
4 AL EGDA 6 Θ 4 M.LANAVE 56 MME JF.BERNARD 05
5 HOTHOUR 7 Θ 4 F.BUGHENAIM 56 T.FOURCY 753
6 RKAYA 9 Θ 4 J.CABRE 56 T.FOURCY 842
7 SOUREYADE 10 Θ 4 RC.MONTENEGRO 56 D.WATRIGANT (S) 447246
8 ERGONE DE CARDONNE 1 Θ 4 A.WERLE 56 O.TRIGODET 400004
9 FANTASIA AL MAURY 5 Θ 4 I.MENDIZABAL 56 D.WATRIGANT (S) 43
10 ENGUN DE BOZOULS 8 Θ 4 A.GAVILAN 56 E.DELL’OVA 63744
11 ANKAA KARIM 4 Θ 4 J.AUGE 56 T.FOURCY 9

 

  • RKAYA (6) – NIZWA GIRL (2)
  • Paris turf: 6,5,9,2,7

 

 

 

031η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Test e Buch, 3900μ., 8.15μμ.

Θαμνώδη, 5+ ετών, 32.000

 

ΙΠΠΟΣ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 BEAU NORA(GER) Ε 5 E.BERTHONNET 73 S.FOUCHER 13371611
2 GRAND TRIANON Ε 5 T.GUEGUEN 71 F.NICOLLE 034016214
3 BEAUTE PROMISE Θ 5 P.DUBOURG 70,5 A.CHAILLE-CHAILLE 5871216
4 TZAR’S DANCER Ε 10 T.BEAURAIN 70 E&G.LEENDERS (S) 68110
5 POLIKIDIA Θ 6 D.LESOT 68 MLLE S.DAUGREILH 312351437
6 LA VERNIGEOLLE Θ 5 A.CHITRAY 68 A.BOISBRUNET (S) 5219
7 RIGOLO TIGER(GER) Ε 9 F.VERON 67,5 S. DE BEAUREGARD (S 445234
8 DIAMOND KISS Θ 6 J.RICOU 67 T.FOURCY 7012012
9 FRENCH PLAISIR Ε 6 S.CARRERE 67 MLLE C.BONIN 126254142
10 GRENEHOUT Θ 6 N.DESOUTTER 66 D.GUILLEMIN (S) 28521511
11 TURKEY JACKSON Ε 8 A.GASNIER 66 F.SANCHEZ 30595154
12 FUNNY OYSTER(IRE) Θ 5 M.MINGANT 64 D.HENDERSON 4555243
13 BALKINO DE MASPIE Ε 8 P.BLOT 64 F.CELLIER 54574833
14 GANGNAM STYLE Θ 7 V.CHENET 64 J.BARRAO 8693140
15 CINCINATI Θ 6 P.PHOKAEO 64 F.CELLIER 0865547
16 MIXBOROUGH Ε 6 H.ROD. NUNEZ 62 L.CADOT 4478636

 

  • GRAND TRIANON (2) – GRENEHOUT (10)
  • Paris turf: 2,10,9,4,8,7,3

 

 

 

032η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Test e Buch, 1000μ., 8.45μμ.

Επίπεδη, 2 ετών, αξίωσης, 13.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ELDANZA 2 Θ 2 L.LE PEMP 58 D.GUILLEMIN (S) 1544
2 RUNNING CHOPE 1 Θ 2 J.AUGE 57,5 C.FERLAND (S) 345
3 CHEEKY TRAOU LAND 3 Θ 2 FX.BERTRAS 56 B.MONTZEY DE
4 VOLGA JELOIS 4 Θ 2 RC.MONTENEGRO 56 JL.PELLETAN 7
5 ABESTI GOGORRA(IRE) 6 Θ 2 G.GUEDJ-GAY 54,5 MME B.VALENTI 406
6 BACIO FEROCE 5 Θ 2 I.MENDIZABAL 54,5 M.GUARNIERI 367

 

  • ELDANZA (1) – RUNNING CHOPE (2)
  • Paris turf: 2,1,6

 

 

 

033η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Test e Buch, 3400μ., 9.15μμ.

Θαμνώδη, φοράδες 3 ετών,, 20.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 ARIN 0 Θ 3 J.DUCHENE 71 P.QUINTON (S) 38866741
2 FANTAISIE MUSICALE 0 Θ 3 A.CHITRAY 69 A.BOISBRUNET (S) 2
3 SAMBA NONANTAISE 0 Θ 3 K.DUBOURG 68 G.MACAIRE (S) 2
4 FEERIE DE KERSER 0 Θ 3 A.GASNIER 68 P.QUINTON (S) 2
5 MA LOUGIE 0 Θ 3 P.BLOT 66 F.CELLIER 0096807
6 TOLOSANE 0 Θ 3 S.CARRERE 64 J.ORTET (S) 455337589
7 ATHENA DU BERLAIS 0 Θ 3 K.NABET 64 G.MACAIRE (S)
8 ALNA TOP 0 Θ 3 P.DUBOURG 64 A.CHAILLE-CHAILLE
9 FRUSTRATED DESIRES 0 Θ 3 T.GUEGUEN 64 F.NICOLLE

 

  • ATHENA DU BERLAIS (7) – FANTAISIE MUSICALE (2)
  • Paris turf: 8,9,7,2

 

 

 

034η ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΑ, La Test e Buch, 1400μ., 9.45μμ.

Επίπεδη, αραβ. 4+ ετών, 25.000

 

ΙΠΠΟΣ ΣΤΑΡΤ ΦΥΛΟ ΕΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΗΣ ΚΙΛΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΦΟΡΜΑ
1 DALMAZ LOTOIS 5 Α 4 R.SOUSA FERREIRA 57 A.LOPEZ 60148875
2 AHZAR 6 Α 5 I.MENDIZABAL 56,5 D.WATRIGANT (S) 36224255
3 AL SHAMOOS 4 Θ 4 D.SANTIAGO 55 CH.GOURDAIN (S) 19312
4 AL NAAMA 3 Θ 4 J.AUGE 55 T.FOURCY 237672221
5 HIND 2 Θ 4 JIM .MARTIN 55 D.MORISSON 383511
6 CELESTE DE GHAZAL 1 Θ 4 M.FOREST 54 F.ROHAUT (S) 2140

 

  • AL SHAMOOS (3) – AL NAAMA (4)
  • Paris turf: 5,3,4

 

  

  • Σκορ 3 παίζει στις νοτιοαφρικάνικες κούρσες.
  • Σκορ γκανιάν 4 στην Ν. Αφρική: 015 – 021
  • Σκορ γκανιάν 6 στην Ν. Αφρική: 013 – 023
  • Bipot: 011 – 019
  • Place accumulator: 012 – 023